Przekaż swój 1% podatku
Szanowni Państwo,
gorąco zachęcamy do przekazania 1% podatku na rozbudowę Katolickiej Szkoły Podstawowej w Białej Podlaskiej.
Każdy może odprowadzić 1% podatku
wpisując nr KRS 0000223111
i cel szczegółowy: 37815 KSP
Caritas Diecezji Siedleckiej wydzielił również konto na darowizny:
BS Siedlce 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010, z dopiskiem: „KSP Biała Podlaska”.
Wpłacone przez Państwa pieniądze zostaną spożytkowane na bezpośrednie cele związane z edukacją dzieci i młodzieży.
Zachęcamy do przystąpienia do akcji i jej rozpropagowania. Dziękujemy!

Cyberprzemoc
W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w Internecie zwracam się z prośbą o zwrócenie uwagi na poniższe informacje:
LIST DO RODZICÓW

Zmiany w planie od 6.03.

Od 6 do 17 marca będzie zmieniony plan lekcji. Zaktualizowana wersja planu jest dostępna w dzienniku elektronicznym, a także ---> TUTAJ

Konkursy tematyczne i przedmiotowe - podsumowanie
28 lutego podsumowano konkursy przedmiotowe organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.
W gronie laureatów znalazło się, aż 5 uczniów naszego gimnazjum: Karolina Kozłowska (fizyka) i Dominika Walasek (fizyka), Laura Olejniczak (ortografia), Agata Magier (j. polski) i Klara Chwaluk (j. polski)
Pozostali uczniowie biorący udział w III etapie konkursu uzyskali tytuły finalistów: Weronika Chwaluk (ortografia), Marcelina Żurek (j.polski), Tymoteusz Naworski (j.angielski), Daniel Wakulski (j.angielski), Maksymilian Turuk (j.angielski), Anna Zazula (j.angielski), Paweł Nikitin (j.angielski), Agata Magier (j.angielski), Karolina Darczuk (j.angielski).
Gratulujemy!

Festyn profilaktyczny
24 lutego odbył się festyn profilaktyczny „Ratujmy życie – resuscytacja krążeniowo- oddechowa” zorganizowany przez uczniów Katolickiego Liceum.
Po blisko miesięcznych zmaganiach podsumowano wyniki rywalizacji międzyklasowej:
I miejsce - klasa IIIB
II miejsce - klasa IIC
III miejsce - klasa IB

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowania i włączenie się w akcje ratowania życia. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas zajęć z RKO uświadomiła wszystkim jak ważne jest udzielenie pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach.

Wycieczka szkolna do Anglii

W terminie 22-28 kwietnia 2017 r. szkoła organizuje wycieczkę do Anglii. Są jeszcze wolne miejsca. Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli języka angielskiego. Szczegółowy program wyjazdu ---> Pobierz

Per aspera ad astra...
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania naszej kolejnej audycji nadanej dnia 24 lutego o godzinie 21.40 w Katolickim Radiu Podlasie w cyklu Drogami młodości. Program znajduje się w Archiwum dźwięków:Link.

Bialski Konkurs Wiedzy o Kulturze i Historii Krajów Anglosaskich
17.02.2017 roku uczniowie naszego Gimnazjum brali udział w VI edycji Bialskiego Konkursu Wiedzy o Kulturze i Historii Krajów Anglosaskich. Konkurs został zorganizowany przez Naukowe Koło Anglistów działające w Zakładzie Neofilologii Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Laureatami zostali:
Tymoteusz Naworski, kl. 3b – II miejsce
Szymon Dmochowski, kl.3b – III miejsce
Agata Magier, kl.3c – wyróżnienie
Maksymilian Turuk, kl.3c - wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Przeczytaliśmy ,,Potop" Henryka Sienkiewicza

Zakończył się drugi etap Programu Czytelniczego. Przeczytanie ,,Potopu" Sienkiewicza okazało się sporym wyzwaniem. Do testu przystąpiło szesnaścioro najwytrwalszych czytelników. Troje z nich uzyskało wynik 100%. Są to : Karolina Kozłowska z kl. III C, Jonasz Kargulewicz z kl. I A i Szymon Kuszneruk z kl. II A. Siedem osób uzyskało wyniki 80% i wyższe. Najwnikliwsi czytelnicy otrzymali piątki i szóstki z języka polskiego. Pozostali uczestnicy punkty z zachowania.
Przed nami ostatnia część ,,Trylogii" - ,,Pan Wołodyjowski". Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego czytania. Termin wykonania zadania - 9 maja!

To, co najważniejsze

W naszej szkole trwają przygotowania do Festynu Resuscytacji Krążeniowo - Oddechowej, który odbędzie się w najbliższy piątek. Uczniowie poznają zasady udzielania pierwszej pomocy na lekcjach wychowania fizycznego i godzinach wychowawczych. Klasy II C i III C gościły na swoich lekcjach młodszego kapitana PSP, pana Piotra Oskwarka, który chętnie dzielił się swoją wiedzą na temat ratownictwa medycznego. Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości na długo pozostaną w naszej pamięci. Zapraszamy do galerii.
Kalendarz KG 2016/2017
konkursy przedmiotowe 2016/2017