Nabór 2018

Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej
ogłasza nabór do klasy I, IV, VII na rok szkolny 2018/2019

Kwestionariusze rekrutacyjne do poszczególnych klas są do pobrania
w sekretariacie szkoły (ul. Wyszyńskiego 53/55) lub z plików poniżej:

Podanie o przyjęcie do klasy 1.
Podanie o przyjęcie do klasy 4.
Podanie o przyjęcie do klasy 7.

Składanie podań od 12 lutego do 12 kwietnia 2018 r.
Opłata rekrutacyjna wynosi 100 zł - wpłata na konto szkoły lub uiszczana w sekretariacie.

Od poniedziałku 19 lutego obowiązują zmiany w planie lekcji.
Proszę o zapoznanie się z PLANEM w dzienniku elektronicznym
lub --->>> TUTAJ

W czwartek 25 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy rodziców
na spotkania z wychowawcami klas podsumowujące I semestr nauki.

W piątek 22 grudnia po Mszy Świętej,
odbędą się 3 godziny lekcyjne wg planu.
Następnie o godzinie 11.40 – spotkanie opłatkowe w auli szkolnej.
Pozostałe zajęcia będą odwołane.

Konkurs na kartkę świąteczną rozstrzygnięty

15 grudnia uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody i wyróżnienia w corocznym konkursie plastycznym na kartkę świąteczną, organizowanym przez Bialskie Centrum Kultury. Spośród ponad sześciuset nadesłanych prac, jury konkursowe wybrało prace uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Gimnazjum. W kategorii szkół podstawowych nagrodzeni zostali Zuzanna Bechta z klasy pierwszej oraz Łukasz Szydłowski z klasy 7a. W kategorii szkół gimnazjalnych nagrody otrzymały uczennice klas trzecich – Hanna Czerwińska z klasy 3a, Dorota Hubczuk z klasy 3b oraz Agnieszka Kijora z klasy 3c.
Zwycięzcom gratulujemy!

Wyniki eliminacji okręgowych
Przedmiotowe i tematyczne konkursy kuratoryjne są jednymi z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować gimnazjaliści, dlatego miło nam poinformować, że po eliminacjach okręgowych nasi uczniowie będą walczyć o tytuł laureata konkursów przedmiotowych organizowanych przez KO w Lublinie.
Do III etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Eryk Kowalewicz, 3a (fizyka i matematyka)
Szymon Dębowski, 3b (fizyka i matematyka)
Laura Olejniczak, 2c (ortografia)
Mateusz Miraszewski, 2a (chemia)
Mateusz Kasprowicz, 3a (historia)
Jan Lewczuk, 3a (historia)
Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Pod Rozbrykaną Piętnastką
Piętnaście osób wzięło udział w pierwszym etapie Programu Czytelniczego. Cztery uzyskały najwyższe wyniki. Znawcy ,,Drużyny Pierścienia" to Zuzanna Błaszczyk z kl. II B, Maria Czeczelewska z II B, Bartosz Kuc z III C i Maciej Parchomiuk z II B. Gratuluję zwycięzcom i zapraszam wszystkich dotychczasowych i nowych uczestników do lektury drugiego tomu Trylogii. ,,Dwie wieże" już w lutym!
Uczestnicy przystąpili do arcytrudnego testu w poniedziałek, 11grudnia 2017 r. Na szczęście nad losami wyprawy w gąszcz ciekawostek z lektury czuwał niezawodny Obieżyświat, czyli ks. Wojciech, znawca i miłośnik Trylogii Tolkiena. Poziom prac był zróżnicowany, ale to dopiero początek przygody z lekturą. Najlepsi otrzymali szóstki i piątki z języka polskiego. Wszyscy - pozytywne punkty z zachowania. Testowi z lektury towarzyszył cosplay, w którym można było zabłysnąć kreatywnością i fantazją. Zachęcam do śledzenia wiadomości z gazetki ściennej. Będą tam terminy i podpowiedzi do testu. Zapraszam do obejrzenia galerii.

Zaczarowani w Warszawie
,,Czarodziejski flet'' to opera z muzyką Mozarta, którą można podziwiać w Teatrze Wielkim w Warszawie. Uczniowie klas drugich Katolickiego Gimnazjum pod opieką wychowawczyń wybrali się na południowe przedstawienie we wtorek, 5 grudnia. Przed spektaklem zwiedzili teatr, który okazał się wielki nie tylko z nazwy. To miasto w mieście, instytucja zatrudniająca ok. 1000 osób, która ma własny zakład ślusarski, stolarski, szewski i krawiecki. Pracownie malarskie i rzeźbiarskie to już oczywistość. Na jednym ze zdjęć w naszej galerii można zobaczyć ogromnego pluszowego pająka. Inne zdobi fragment napisu BALET wykonanego ze zużytych bucików tancerek. Teatr to miejsce, które nas oczarowało. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do ogrodu świateł w Wilanowie, który także olśnił nas bajkową kolorystyką. Zapraszamy do galerii.

Drużyna Norwida na meczu Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Zmiany w planie 5-6 i 8 grudnia.
Proszę zapoznać się w dzienniku elektronicznym ze zmianami w planie w dniach 5 – 6 oraz 8 grudnia.
Przekaż swój 1% podatku
Szanowni Państwo,
gorąco zachęcamy do przekazania 1% podatku na rozbudowę Katolickiej Szkoły Podstawowej w Białej Podlaskiej.
Każdy może odprowadzić 1% podatku
wpisując nr KRS 0000223111
i cel szczegółowy: 37815 KSP
Caritas Diecezji Siedleckiej wydzielił również konto na darowizny:
BS Siedlce 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010, z dopiskiem: „KSP Biała Podlaska”.
Wpłacone przez Państwa pieniądze zostaną spożytkowane na bezpośrednie cele związane z edukacją dzieci i młodzieży.
Zachęcamy do przystąpienia do akcji i jej rozpropagowania. Dziękujemy!
Nowe galerie

Zima 2017/2018