Przekaż swój 1% podatku
Szanowni Państwo,
gorąco zachęcamy do przekazania 1% podatku na rozbudowę Katolickiej Szkoły Podstawowej w Białej Podlaskiej.
Każdy może odprowadzić 1% podatku
wpisując nr KRS 0000223111
i cel szczegółowy: 37815 KSP
Caritas Diecezji Siedleckiej wydzielił również konto na darowizny:
BS Siedlce 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010, z dopiskiem: „KSP Biała Podlaska”.
Wpłacone przez Państwa pieniądze zostaną spożytkowane na bezpośrednie cele związane z edukacją dzieci i młodzieży.
Zachęcamy do przystąpienia do akcji i jej rozpropagowania. Dziękujemy!

Bialski Konkurs Wiedzy o Kulturze i Historii Krajów Anglosaskich
17.02.2017 roku uczniowie naszego Gimnazjum brali udział w VI edycji Bialskiego Konkursu Wiedzy o Kulturze i Historii Krajów Anglosaskich. Konkurs został zorganizowany przez Naukowe Koło Anglistów działające w Zakładzie Neofilologii Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Laureatami zostali:
Tymoteusz Naworski, kl. 3b – II miejsce
Szymon Dmochowski, kl.3b – III miejsce
Agata Magier, kl.3c – wyróżnienie
Maksymilian Turuk, kl.3c - wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Przeczytaliśmy ,,Potop" Henryka Sienkiewicza

Zakończył się drugi etap Programu Czytelniczego. Przeczytanie ,,Potopu" Sienkiewicza okazało się sporym wyzwaniem. Do testu przystąpiło szesnaścioro najwytrwalszych czytelników. Troje z nich uzyskało wynik 100%. Są to : Karolina Kozłowska z kl. III C, Jonasz Kargulewicz z kl. I A i Szymon Kuszneruk z kl. II A. Siedem osób uzyskało wyniki 80% i wyższe. Najwnikliwsi czytelnicy otrzymali piątki i szóstki z języka polskiego. Pozostali uczestnicy punkty z zachowania.
Przed nami ostatnia część ,,Trylogii" - ,,Pan Wołodyjowski". Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego czytania. Termin wykonania zadania - 9 maja!

To, co najważniejsze

W naszej szkole trwają przygotowania do Festynu Resuscytacji Krążeniowo - Oddechowej, który odbędzie się w najbliższy piątek. Uczniowie poznają zasady udzielania pierwszej pomocy na lekcjach wychowania fizycznego i godzinach wychowawczych. Klasy II C i III C gościły na swoich lekcjach młodszego kapitana PSP, pana Piotra Oskwarka, który chętnie dzielił się swoją wiedzą na temat ratownictwa medycznego. Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości na długo pozostaną w naszej pamięci. Zapraszamy do galerii.

Festyn profilaktyczny
W związku z udziałem młodzieży KG w VI edycji Bialskiego Konkursu Wiedzy o Kulturze i Historii Krajów Anglosaskich, który odbędzie się 17.02.2017 r. przesunięciu ulega festyn profilaktyczny „Ratujmy życie – resuscytacja krążeniowo- oddechowa”

Aktualny terminarz:
- wykonanie plakatu i broszurki o resuscytacji krążeniowo-oddechowej – prace składamy w sekretariacie szkoły do 10.02.2017 r. do godziny 13.00
- losowanie zadania z udzielania pierwszej pomocy - 15.02.2017 r. o godzinie 10.35 w sali numer 5 (gospodarze klas)
- zgłoszenie udziału w olimpiadzie do 15.02.2017 r.
- I etap - 20.02.2017 r. - wyłonienie dwuosobowych reprezentacji klas
- II etap - 24.02.2017 r. - podczas festynu
Ponadto każda klasa ma wytypować 5 osobowy zespół do rywalizacji międzyklasowej w ramach festynu tj. 24.02.2017 r.

Zmiany w planie od 6.02.
Proszę zapoznać się ze zmianami w planie lekcji: ---> PLAN od 6.02.2017 r.

Zebrania z rodzicami poprzedzone spotkaniem z Dyrektorem KG odbędą się 6.02.2017 r. (poniedziałek) wg harmonogramu.
Klasa I – godz. 16.30
Klasa II – godz. 16.50
Klasa III – godz. 17.10

Po spotkaniu na auli, zebrania z wychowawcami w wyznaczonych salach.

Etap wojewódzki konkursów kuratoryjnych

Przed nami ostatni już III etap konkursów kuratoryjnych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Wszystkim, którym udało się do niego dotrzeć przypominamy harmonogram:

Konkurs tematyczny:
ortograficzny 1.02.2017 (środa) - 2 uczestników

Konkursy przedmiotowe:
fizyka 9.02.2017 (czwartek) - 2 uczestników
język polski 10.02.2017 (piątek) - 3 uczestników
język angielski 13.02.2017 (poniedziałek) - 7 uczestników

Trzymamy bardzo mocno kciuki i życzymy powodzenia!!!

Wyniki Alfika Matematycznego
Czworo uczniów naszego gimnazjum uzyskało wyróżnienia w konkursie Alfik Matematyczny.
W klasach drugich wyróżnienie i bardzo dobry wynik uzyskał Szymon Dębowski z klasy IIb, zapewniając sobie 14 lokatę w województwie z wynikiem 106,25pkt. Wynik dobry zaś uzyskał Eryk Kowalewicz z klasy IIa zdobywając 97,5 pkt i miejsce 20 w województwie.
W klasach trzecich dwoje uczniów klasy IIIc uzyskało wynik bardzo dobry: Maksymilian Turuk był 10 w województwie z wynikiem 110pkt, zaś Karolina Kozłowska 12 z wynikiem 107,5pkt.
Gratulujemy!

Ferie z książką
Zapraszamy wszystkich miłośników czytania do wzięcia udziału w konkursie. Pierwsza kategoria to recenzja książki wypożyczonej z naszej biblioteki. Objętość pracy to przynajmniej 1 strona formatu A4 pisana czcionką o rozmiarze 12. W recenzji powinny się znaleźć podstawowe informacje bibliograficzne oraz własne przemyślenia autora. Ci, którzy nie lubią pisać, mogą przystąpić do konkursu w kategorii drugiej - praca plastyczna (format A3, technika dowolna) lub krótki film (4 - 5 minut) inspirowany lekturą z biblioteki. Termin składania prac u nauczycielek języka polskiego to 12 kwietnia. Przewidziane nagrody - niespodzianki. Zapraszamy !
Kalendarz KG 2016/2017
konkursy przedmiotowe 2016/2017