Nawigacja
Strona główna
Konto szkoły
Download
Patron
Galeria wideo
Kort tenisowy
Samorząd szkoły
Kancelaria szkolna
Dzwonki
Egzamin gimnazjalnyProfilaktyka 2013/2014

PROJEKTY EDUKACYJNE 2014/2015
Uczniowie klas III i chętni uczniowie klas II KG mają czas do 7 listopada, aby zgłosić wychowawcy klasy oraz nauczycielowi opiekunowi projektu wybrany temat i zaplanować jego realizację.
Istnieje możliwość uczestniczenia w kilku projektach szkolnych pod warunkiem wskazania - pisemnie! - który z tematów jest realizowany na zaliczenie (będzie oceniony punktami z zachowania, odnotowany na świadectwie ukończenia gimnazjum i w arkuszu ocen). Uczniowie, którzy zaliczyli projekt edukacyjny w zeszłym roku szkolnym mogą do niego przystąpić również w bieżącym - nie zostanie on już jednak odnotowany w arkuszu ocen oraz na świadectwie.
Regulamin realizacji projektów i przykładową dokumentacją można znaleźć w zakładce: Dokumenty szkolne. Wykaz tematów proponowanych w roku szkolnym 2014/2015

Komunikat
Od 3.10.2014 r. nastąpi drobna zmiana w planie lekcji klas II. Proszę o zapoznanie się ze zmianami --> Plan lekcji

Klasa IIIc w Studziance
2.10.2014 r. klasa IIIc wyruszyła na wycieczkę rowerową do Studzianki podczas której zwiedziła mizar (cmentarz) tatarski, a następnie prywatny skansen wsi podlaskiej. Młodzież podziwiała eksponaty poznając narzędzia i sprzęty gospodarstwa domowego używane wiele lat temu. Wycieczkę zakończyło wspólne strzelanie z łuku, ognisko oraz przepyszne pączki i donutsy w wykonaniu pani Józefaciuk - właścicielki muzeum.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Zebranie z rodzicami uczniów klas I
Dnia 8.10.2014r. o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie informacyjne Dyrektora Katolickiego Gimnazjum i rodziców uczniów klas I podsumowujące wyniki przeprowadzonych diagnoz.
Po zebraniu istnieje możliwość rozmów indywidualnych z nauczycielami diagnozującymi.

Wycieczka klas II do Lublina
15 września 2014 roku uczniowie klas drugich Katolickiego Gimnazjum wraz z wychowawcami wyjechali do Lublina na 55 Pokazy z Fizyki. W programie znalazły się eksperymenty z takich działów jak: drgania i fale, kinematyka oraz przemiany energii w zjawiskach cieplnych. Ponadto drugoklasiści uczestniczyli w Pokazach z Chemii, na których mogli zobaczyć chemię wybuchową, chemię barw, itp. Chętni uczniowie naszej szkoły pomagali pracownikom naukowym w wykonywaniu nietypowych doświadczeń, co pogłębiło i tak duże zainteresowanie eksperymentami.

Klasy pierwsze w Woskrzenicach
W poniedziałek 15 września uczniowie klas pierwszych Katolickiego Gimnazjum wraz z wychowawcami uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym w Klubie Jeździeckim ,,Wiosenny wiatr". Chętni mogli pod czujnym okiem instruktorów ,,pospacerować" w parku linowym lub poznać tajniki jazdy konnej. Można było poskakać na trampolinach, pohuśtać się lub po prostu poopalać się na słońcu. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Wycieczka do Wielkiej Brytanii
Drodzy Rodzice i Uczniowie,
w dniach 25.04.2015 - 1.05.2015 organizowana jest wycieczka do Anglii. Szczegółowe informacje można uzyskać u nauczycieli języka angielskiego.
Program wycieczki znajduje się TUTAJ

Aktualizacja:
Drugą ratę za wycieczkę w wysokości 300zł należy wpłacić do 10.12.2014r. na konto:
Agencja Turystyczna JUVENTUR
BZ WBK S.A. 11 1500 1331 1213 3000 3564 0000
21-500 Biała Podlaska, ul. Budkiewicza 1


Pozostałą kwotę należy uiścić do 24.03.2015.

Konkursy przedmiotowe 2014/2015
Na stronie Kuratorium Oświaty w Lublinie pojawił się informator o konkursach przedmiotowych i tematycznych dla uczniów gimnazjów województwa lubelskiego w roku szkolnym 2014/2015.
Szczegółowe informacje o konkursach, wymaganiach i terminarz konkursów znajdują się w panelu bocznym po prawej stronie.
Sam terminarz konkursów można pobrać TUTAJ

Zebranie z rodzicami

W dniu 9 września 2014 r. odbędą się zebrania w KG
kl. I godz. 16.30 aula szkolna
kl. II godz. 16.30 w klasach
kl. III godz. 17.00 aula szkolna


Pływanie sobota 6.09.2014
Pływanie od 6.09.2014 sobota
Pływalnia przy I LO. im. J.I.Kraszewskiego

8.45 – 10.15
grupy początkujące KG i KLO

10.15 - 11.45
grupy pływające KG i KLO
drużyny pływackie KG i KLO
ratownicy WOPR

Komunikat

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 1 września 2014 r. o godz. 8.00 w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej przy ul.
kard. St. Wyszyńskiego 53/55. Po Mszy św. spotkania
z wychowawcami klas w budynku gimnazjum.

Złote i Diamentowe Pióra
24 czerwca 2014 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyła się uroczystość wręczenia uczniom nagród Prezydenta Miasta Biała Podlaska – „Złotych Piór” i „Diamentowych Piór” wraz z tytułem MAXIMA CUM LAUDE. Nagrody przyznawane są uczniom szkół z terenu naszego miasta za wybitne osiągnięcia w dziedzinie edukacji, kultury i sportu. Z KG "Złote Pióra" otrzymali: Alicja Marczewska, Martyna Nowak oraz Maciej Paczóski Gratulujemy!!!
Zdjęcia

W naszej szkole promujemy czytelnictwo!

,,Nie kupujemy książek, mało czytamy, a coraz więcej naszego czasu pochłania telewizja - takie wnioski można wysnuć z danych Diagnozy Społecznej 2013 "- podaje polskieradio.pl.
,,Wyniki badań Biblioteki Narodowej nie pozostawiają złudzeń - niemal 61% rodaków nie sięgnęło w 2012 roku po ani jedną[ książkę]. Jakie państwa powinna naśladować Polska, by tytuł „Zbrodnia i kara” nie kojarzył się większości ludzi z kodeksem prawnym, a „Buszujący w zbożu” z poradnikiem rolniczym? " - newsweek.pl

Uczniowie Katolickiego Gimnazjum i Liceum czytają dużo i mają z tego wymierne korzyści w postaci podwyższenia o stopień końcowej oceny z języka polskiego.
Od pięciu lat poloniści w naszej szkole prowadzą innowacyjny program czytelniczy ,,Dwa miliony słów". Uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum zobowiązują się do przeczytania 5000, trzecioklasiści 6000, a licealiści 8000 stron książek rocznie. Dokumentują swoje lektury w specjalnych dzienniczkach.
W roku szkolnym 2013/ 2014 w programie czytelniczym wzięło udział ok. 60 osób. Większości udało się osiągnąć sukces. Padł nawet rekord 18 553 stron książek przeczytanych przez uczennicę klasy I B. Jednak wszyscy czytelnicy są zwycięzcami, bo zainwestowali w siebie.
Dziękujemy wszystkim za udział w naszym projekcie i życzymy pięknych wakacji z ... książką!
Uczniom klas trzecich gimnazjum oraz licealistom proponujemy sięgnięcie po najnowszą literaturę polską - np. z listy książek nagrodzonych w plebiscycie Polskiego Radia: ,,25 książek na 25-lecie"
Zapraszamy także do zapoznania się z listą ulubionych książek wybranych przez uczestników programu czytelniczego 2013/14: Ulubione książki w Katolickim Gimnazjum

Poprawiony i uzupełniony wykaz podręczników do KG na rok szkolny 2014/2015
Wykaz podręczników dla uczniów obowiązujący w roku szkolnym 2014/2015 w Katolickim Gimnazjum w Białej Podlaskiej -----> PODRĘCZNIKI

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2014
Miło nam poinformować, że Katolickie Gimnazjum po raz jedenasty osiągnęło najwyższe wyniki egzaminu gimnazjalnego, uzyskując z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przedmiotów przyrodniczych oraz języka obcego na poziomie podstawowym najwyższy dziewiąty stanin, co oznacza, że nasza szkoła znajduje się wśród 4% najlepszych gimnazjów w Polsce.Gratulujemy Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom sukcesu!
Kalendarz KG 14/15
konkursy przedmiotowe 2014/2015
Bialska Liga Polonistyczna
Szkolne osiągnięcia

Matematyka dla uczniów
PolecamyLogowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło