Katolickie Liceum świętuje (od pewnego już czasu) swoje XX-lecie.
W związku z tym radosnym jubileuszem chcieliśmy zaprosić wszystkich Uczniów wraz z Rodzicami, Absolwentów i Przyjaciół naszych szkół na spektakl pt. Norwid. Poezja i dobroć, który dzięki życzliwości i wsparciu Bialskiego Centrum Kultury, odbędzie się 10 listopada o godzinie 19.00 w Sali Widowiskowej im. B. Kaczyńskiego przy ulicy Brzeskiej 41.
Zapraszamy wszystkich serdecznie, a do zaproszenia dołączamy zapowiedź tego wydarzenia zilustrowaną plakatem przygotowanym przez tegoroczną maturzystkę, Monikę Kołodziejczyk → PLAKAT

Wyjście do kina
13 października młodzież klas VII KSP i KG pod opieką wychowawców i nauczycieli obejrzała film stanowiący polsko-brytyjską koprodukcję "Twój Vincent" o życiu, twórczości i śmierci słynnego malarza - Vincenta van Gogha. To pierwszy w historii film pełnometrażowy stworzony w pełni techniką malarską. Najpierw nakręcono do niego zdjęcia z udziałem aktorów, następnie wyświetlano na płótnie pojedyncze kadry, które klatka po klatce odmalowywało grono artystów malarzy-pasjonatów, by stworzyć ujęcie. Do nakręcenia filmu wykorzystano 65 tys. obrazów, namalowanych specjalnie przez 125 malarzy z 20 krajów w tym 65 z Polski. Łącznie artyści zużyli 3 tys. litrów farby.
Nowatorski sposób przedstawienia wielkiego artysty na pewno na wielu zrobił ogromne wrażenie.

Zmiany w planie

Proszę zapoznać się w dzienniku elektronicznym z zastępstwami na poniedziałek 16.10.2017.

Przypominam, że osoby, które zgłosiły chęć uczestnictwa w konkursach przedmiotowych w poniedziałek zgłaszają się do wyznaczonych sal (listy na drzwiach) o godzinie 8.45.

Najbliższe konkursy przemiotowe KG
ETAP SZKOLNY:
historyczny 24.10.2017 (wtorek)
ortograficzny 25.10.2017 (środa)

Projekty edukacyjne 2017/2018
Uczniowie klas III i chętni uczniowie klas II KG mają czas do 10 listopada, aby zgłosić wychowawcy klasy oraz nauczycielowi opiekunowi projektu wybrany temat i zaplanować jego realizację.
Istnieje możliwość uczestniczenia w kilku projektach szkolnych pod warunkiem wskazania - pisemnie! - który z tematów jest realizowany na zaliczenie (będzie oceniony punktami z zachowania, odnotowany na świadectwie ukończenia gimnazjum i w arkuszu ocen).

Regulamin realizacji projektów i przykładową dokumentację można znaleźć w zakładce: Dokumenty szkolne.
Wykaz tematów projektów edukacyjnych na rok szkolny 2017/2018

Samorząd Uczniowski
5 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie KG i KSP oddawali głos na 1 z 8 kandydatów. Bezpośrednio po zakończeniu wyborów dokonano podliczenia głosów i w piątek na Mszy Świętej ogłoszono skład Samorządu Uczniowskiego, wybranego przez uczniów, który w roku szkolnym 2017/2018 wygląda następująco:
Michał Lach (IIIa) przewodniczący KG
Aleksandra Chmiel (VIIb) - przewodnicząca KSP
Aleksandra Koteras (IIc) i Anna Wojtaś (IIIb) - zastępcy
Do SU weszli też w drodze nominacji: Bartosz Kuc i Jonasz Kargulewicz.
Opiekunem SU jest ks. Wojciech Bazan.
Życzymy owocnej współpracy!

Kampania wyborcza 2017

Tekst Wiktoria Proskura

W naszej szkole odbywają się właśnie wybory do samorządu. Wszyscy, którzy zdecydowali się wziąć udział podeszli do tematu bardzo profesjonalnie. Plakaty wyborcze są porozwieszane na każdym szkolnym korytarzu, a aplikanci dokładają wszelkich starań aby zdobyć głosy. Kandydatami są: Michał Lach, Mateusz Grochowiec, Jonasz Kargulewicz, Anna Wojtaś, Aleksandra Koteras, Zofia Bindziuk, Aleksandra Chmiel, Patrycja Czebreszuk.

Harmonogram etapu szkolnego konkursów LKO

Etap szkolny konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty odbędzie się w Katolickim Gimnazjum wg harmonogramu:

Konkursy przedmiotowe:
języka niemieckiego 9.10.2017 (poniedziałek)
chemiczny 10.10.2017 (wtorek)
języka rosyjskiego 11.10.2017 (środa)
języka angielskiego 12.10.2017 (czwartek)
polonistyczny 16.10.2017 (poniedziałek)
fizyczny 17.10.2017 (wtorek)
geograficzny 18.10.2017 (środa)
matematyczny 20.10.2017 (piątek)
biologiczny 23.10.2017 (poniedziałek)
historyczny 24.10.2017 (wtorek)

Konkurs tematyczny:
ortograficzny 25.10.2017 (środa)

Konkursy przedmiotowe i tematyczne 2017/2018
UWAGA: Uczniowie, którzy jeszcze nie zadeklarowali chęci uczestnictwa w konkursach organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty proszeni są do środy 4.10.2017 r. o zgłoszenie u nauczycieli poszczególnych przedmiotów.

Proszę również zapoznanać się z Regulaminem konkursów przedmiotowych i tematycznych oraz z Terminarzem eliminacji konkursów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Harmonogram etapu szkolnego konkursów zgodnie z wytycznymi zawartymi w regulaminie zostanie umieszczony na stronie szkoły do 3.10.2017 r.

Program Czytelniczy 2017/18
Lubisz czytać książki? Fantastyka to Twój świat? Nie boisz się długich książek? Nie przerażają Cię Nazgule i mroczny klimat Mordoru? Daj się zaprosić do wspólnej lektury ,,Władcy pierścieni” J.R.R. Tolkiena! Weź udział w dyskusjach, projekcjach filmowych i quizach! Włącz się w organizację projektu SZKOLNY DZIEŃ FANTASTYKI ! Sprawdź to! Zgłoś się do Programu Czytelniczego 2017/18 u swojej polonistki.
Czas wyruszać w drogę. Frodo i jego drużyna czekają na Ciebie!
Termin przeczytania ,,Drużyny pierścienia” – 11 grudnia 2017.

Przekaż swój 1% podatku
Szanowni Państwo,
gorąco zachęcamy do przekazania 1% podatku na rozbudowę Katolickiej Szkoły Podstawowej w Białej Podlaskiej.
Każdy może odprowadzić 1% podatku
wpisując nr KRS 0000223111
i cel szczegółowy: 37815 KSP
Caritas Diecezji Siedleckiej wydzielił również konto na darowizny:
BS Siedlce 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010, z dopiskiem: „KSP Biała Podlaska”.
Wpłacone przez Państwa pieniądze zostaną spożytkowane na bezpośrednie cele związane z edukacją dzieci i młodzieży.
Zachęcamy do przystąpienia do akcji i jej rozpropagowania. Dziękujemy!
Zima 2017/2018
Kalendarz KG 2017/2018