Kort tenisowy
Samorząd szkoły

Nowy plan lekcji
Od 3 października będzie obowiązywał nowy plan lekcji.
Proszę uczniów o zapoznawanie się na bieżąco ze zmianami ---> PLAN

Nasza Piosnka (X)
Zapraszamy do wysłuchania dziesiątej audycji
przygotowanej przez KLO i KG
z okazji Dnia Patrona.
Już dzisiaj. Godz. 21.40
na antenie Katolickiego Radia Podlasie.

Samorząd Uczniowski
23 września br. w naszym gimnazjum odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Każdy uczeń miał prawo oddania głosu na jednego z kandydatów, będących reprezentantami poszczególnych klas. Po zakończeniu wyborów i zliczeniu głosów skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2016/2017 wygląda następująco:
Kacper Frończuk III A – przewodniczący
Michał Lach II A – zastępca
Michał Wysokiński III C – członek
Opiekun SU ks. Wojciech Bazan wybrał jeszcze trzy członkinie: Agatę Magier IIIC, Kingę Bylinę III B oraz Kingę Bobruk IIB, które mają wspierać działanie Samorządu w ramach realizacji swoich zadań.
Życzymy owocnej pracy!
Fotorelacja z wyborów.

Regulamin konkursów przedmiotowych i terminarz.
Uczniów biorących udział w konkursach przedmiotowych proszę o zapoznanie się z Regulaminem konkursów przedmiotowych i tematycznych oraz z Terminarzem eliminacji konkursów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Harmonogram etapów szkolnych konkursów zgodnie z wytycznymi zawartymi w regulaminie znajduje się w newsach poniżej.

Deklaracja wyboru języka obcego na egzaminie gimnazjalnym.
Rodzice uczniów klas III KG proszeni są o zwrot otrzymanych na zebraniu wypełnionych deklaracji wyboru języka obcego nowożytnego do piątku 30 września 2016 r.

Informacje o egzaminie gimnazjalnym, procedurach, przyborach, dostosowaniach można znaleźć na stronie OKE KRAKÓW

Dzień Patrona w KG
Dnia 20 września cała społeczność szkolna świętowała Dzień Patrona. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy połączona ze ślubowaniem klas pierwszych. Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną zatytułowaną „Cyprian Norwid POETA, MYŚLICIEL, ARTYSTA, CHRZEŚCIJANIN…”
W tym dniu w szkole nie odbyły się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

Fotorelacja wkrótce

Harmonogram etapu szkolnego konkursów LKO

Etap szkolny konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty odbędzie się w wg harmonogramu:

Konkurs tematyczny:
ortograficzny 3.10.2016 (poniedziałek)

Konkursy przedmiotowe:
matematyka 4.10.2016 (wtorek)
chemia 5.10.2016 (środa)
język niemiecki 6.10.2016 (czwartek)
historia 7.10.2016 (piątek)
biologia 10.10.2016 (poniedziałek)
fizyka 11.10.2016 (wtorek)
język polski 12.10.2016 (środa)
język angielski 13.10.2016 (czwartek)
geografia 17.10.2016 (poniedziałek)
język rosyjski 18.10.2016 (wtorek)

Program Czytelniczy 2016/2017

Zapraszamy wszystkich lubiących czytać uczniów Katolickiego Gimnazjum do wzięcia udziału w Programie Czytelniczym.
W Roku Henryka Sienkiewicza wspólnie czytamy Trylogię. Zachęcamy do podjęcia wyzwania, które może stać się wielką przygodą czytelniczą. Szczegóły programu do pobrania w zakładce Dokumenty szkolne.
Proponujemy także obejrzenie galerii zdjęć z ubiegłorocznej wycieczki klas drugich do Woli Okrzejskiej.

Zebranie z rodzicami uczniów klas III

22 września 2016 r. (czwartek)
o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie informacyjne Dyrektora Katolickiego Gimnazjum z rodzicami uczniów klas III dotyczące procedur i możliwości dostosowań warunków i form przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego 2017.
Obecność rodziców obowiązkowa.
Kalendarz KG 2016/2017