Kort tenisowy
Samorząd szkoły

Profilaktyka 2014/2015

Zemsta Fredry w wykonaniu III B
Klasa III B zaprasza do obejrzenia scenek z Zemsty w piątek 12 lutego w auli naszej szkoły.
Na zachętę prezentujemy fotoreportaż z klasowej próby generalnej. Zgadnijcie, kto jest kim? GALERIA Oprac.
K. Marczewska

Koncert kolęd

Na zakończenie karnawału przypomnijmy sobie piękny koncert kolęd, który odbył się w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego dnia 29 stycznia. Uczestnicy muzycznych zajęć artystycznych wystąpili pod kierunkiem pana Andrzeja Maziejuka. Zapraszamy do obejrzenia galerii. Oprac. K. Marczewska

Zmiana planu lekcji
Plan lekcji w KG obowiązujący od 1 lutego 2016 r. → Pobierz

Katolickie Liceum ma brąz!
Tylko trzy licea ogólnokształcące z Białej Podlaskiej znalazły się w elitarnym gronie 500 najlepszych szkół w Polsce. Miło nam poinformować, że po dwóch latach nieobecności w rankingu ,,Perspektyw" Katolickie Liceum powróciło do czołówki, zajmując:
3. miejsce wśród liceów bialskich;
25. miejsce wśród szkół województwa lubelskiego;
372. miejsce w Polsce.
Dzięki osiągnięciom naszych uczniów i nauczycieli w roku 2015 KLO ma prawo używać honorowego tytułu BRĄZOWEJ SZKOŁY 2016.
Katolickie Liceum zostało także zaliczone w poczet SZKÓŁ OLIMPIJSKICH 2016. Zajęliśmy w tym rankingu 52. miejsce w Polsce (na 200 umieszczonych w zestawieniu) i - co cieszy nas niezmiernie - I w Białej Podlaskiej.
Szczegółowe zestawienia oraz opis metodologii można znaleźć na stronie: www.perspektywy.pl

Piłka nożna chłopców

Komunikat Końcowy
Finału Miasta Biała Podlaska w Halowej Piłce Nożnej Chłopców* Gimnazjada*,
przeprowadzonego w dniu 15.01.2016r. godz. 10.00 – hala PGm Nr 4 w Białej Podlaskiej

Kolejność miejsc:
I miej PGm Nr 4 Biała Podl op. Mirosław Goluch
II PGm Nr 6 Biała Podl op. Krzysztof Domanowski
III PGm Nr 3 Biała Podl op. Małgorzata Kapela
IV Kat. Gm Biała Podl op. Konrad Pietras
V PGm Nr 2 Biała Podl op. Jarosław Makarewicz
VI Rzem Gm Biała Podl op. Łukasz Kozioł
VII PGm Nr 5 Biała Podl op. Marcin Szymanek

Szlachetna paczka 2015
W tym roku nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do akcji „Szlachetna Paczka”. Tym razem do pomocy przyłączyły się wszystkie klasy. Po wyborze rodziny uczniowie z wielkim zapałem przynosili potrzebne produkty i przedmioty, a także szczodrze wsparli zbiórkę pieniędzy na rzeczy, które należało dokupić. Wspólnymi siłami udało nam się zgromadzić wszystko czego potrzebowaliśmy, a nawet więcej.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Z wizytą w Urzędzie Miasta

W dniu dzisiejszym młodzież z klasy IIIC wraz z wychowawczynią p. Izabelą Kościuszko odwiedziła Urząd Miasta i spotkała się z prezydentem Dariuszem Stefaniukiem.
Gimnazjaliści pytali o lotniskowe szanse Białej Podlaskiej

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.

Ponownie zwyciężyli!

Finał Miasta Biała Podlaska w Drużynowym i Indywidualnym Pływaniu Dziewcząt i Chłopców - Gimnazjada, przeprowadzony w dniu 26.11.2015 r godz. 11.00

Dziewczęta:
I miej. PGm Nr 3 Biała Podl. 2 : 58 : 12
II miej. Kato. Gm Biała Podl. 3 : 03 : 43
III miej. PGm Nr 5 Biała Podl. 3 : 29 : 58
IV miej. PGm Nr 4 Biała Podl. 3 : 37 : 46
V miej. PGm Nr 6 Biała Podl. 3 : 51 : 89

Chłopcy:
I miej. Kato. Gm Biała Podl. 2 : 35 : 41
II miej. PGm Nr 3 Biała Podl. 2 : 48 : 92
III miej. PGm Nr 6 Biała Podl. 2 : 54 : 94
IV miej. PGm Nr 2 Biała Podl. 3 : 00 : 31

Za pierwsze miejsce drużynowo, drużyna dziewcząt z Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Białej Podlaskiej oraz drużyna chłopców z Katolickiego Gimnazjum w Białej Podlaskiej otrzymały puchar BSZS. Dyplomy (wszystkie drużyny), indywidualnie miejsca 1 – 3 dyplomy. Drużynowo – dwa pierwsze zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców awans do rejonu. Indywidualnie awans po trzy osoby w każdym stylu. Rejon w dniu 01.12.2015r- godz 10.00-pływalnia w Radzyniu Podlaskim.

Bezpieczni w sieci

19 listopada gościliśmy w naszej szkole funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, który przygotował prelekcję na temat cyberprzemocy. Uczniowie klas trzecich z zainteresowaniem słuchali o korzyściach płynących z dostępu do Internetu, a gdy przyszedł czas na omówienie zagrożeń, chętnie włączali się do dyskusji.
(autor: Barbara Makarewicz, kl. IIIA)
Kalendarz KG 15/16
konkursy przedmiotowe 2015/2016