Nawigacja
Strona główna
Konto szkoły
Patron
Galeria wideo
Kort tenisowy
Samorząd szkoły
Kancelaria szkolna
Dzwonki
Egzamin gimnazjalnyProfilaktyka 2014/2015

Komunikat
Od 13 lipca do 16 sierpnia 2015 r.
kancelaria szkoły będzie nieczynna (przerwa urlopowa).
Zapraszamy od 17 sierpnia!

Katolickie Gimnazjum, czyli szkoła sukcesu
Przedwakacyjne podsumowania wskazują na to, że po raz kolejny Katolickie Gimnazjum w wielu obszarach swej działalności osiągnęło sukces. Ponad 20% uczniów naszej szkoły uzyskało średnią roczną ocen 5,0 i wyższą, a prawie jedna trzecia - otrzymała świadectwa z wyróżnieniem. W minionym roku ośmiu uczniów KG wywalczyło tytuł laureata
w konkursach przedmiotowych. Ze wszystkich części tegorocznego egzaminu gimnazjalnego osiągnęliśmy najwyższy
w kraju wynik (IX stanin), co po raz kolejny zaświadcza o przynależności KG do grona 4% najlepszych gimnazjów w Polsce...
Aby jeszcze powspominać te wspaniałe chwile, zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystego zakończenia - jakże dla nas pomyślnego - roku szkolnego 2014/2015.

Podręczniki szkolne
Zaktualizowany wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016 można znaleźć w zakładce Dokumenty.
klasa II
klasa III


Uczniowie klas I gimnazjum otrzymują darmowe podręczniki i ćwiczenia w szkole na początku września.

Komunikat
Składanie dokumentów uzupełniających do I klasy KG na rok szkolny 2015-2016 (świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, zaświadczenie o wynikach sprawdzianu, 3 zdjęcia, karta zdrowia) trwa do 3 lipca 2015 r.
Sekretariat czynny jest do 10 lipca 2015 r. w godz. 9.00 – 15.00.

KIEDY BÓG ZAMYKA DRZWI - TO OTWIERA OKNO
Zapraszamy do wysłuchania kolejnej naszej audycji pod tytułem zamieszczonym powyżej lub pod zmienionym - 100-lecie urodzin ks. Jana Twardowskiego. W programie oprócz odwołań do biografii i twórczości wybitnego kapłana i poety odnajdzie Szanowny Słuchacz również interesujące wywiady przeprowadzone z uczniami i nauczycielami KG oraz KLO. Audycja ma charakter prawie wakacyjny, więc bez obaw można jej słuchać w lipcu i sierpniu. Miała swą premierę 26 czerwca o godzinie 21.40 w Katolickim Radiu Podlasie i, co warte przypomnienia, debiutowali w niej uczniowie gimnazjum.
Audycję można znaleźć w Archiwum dźwięków na stronie internetowej Radia → Otwórz

Zmiany na legitymacjach szkolnych
UWAGA!

W świetle nowych przepisów, na legitymacjach szkolnych musi zostać wpisany numer PESEL opatrzony małą pieczęcią urzędową szkoły.
Legitymacje bez numeru PESEL i pieczęci traktowane są jako nieważne i nie poświadczają uprawnień do ulgowych przejazdów.

W związku z powyższym prosimy o dostarczenie legitymacji do sekretariatu KG w celu uzupełnienia dn. 25 czerwca 2015 r.

W związku ze zbliżającymi się wakacjami prosimy sprawę potraktować jako bardzo pilną!


Świetny wynik egzaminu gimnazjalnego 2015
Katolickie Gimnazjum po raz dwunasty osiągnęło najwyższe wyniki egzaminu gimnazjalnego, uzyskując z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przedmiotów przyrodniczych oraz języka obcego na poziomie podstawowym najwyższy dziewiąty stanin, co oznacza, że nasza szkoła znajduje się wśród 4% najlepszych gimnazjów w Polsce.
Wyniki z poszczególnych części zdecydowanie przewyższają średnie uzyskane przez uczniów naszego miasta, województwa i Polski. Poniższy diagram pokazuje wyniki procentowe na tle powiatu, województwa i Polski.

Z języka polskiego nasi uczniowie uzyskali średnio 79,3%, uzyskując przewagę 14,3 punktu procentowego (pp) ponad innymi bialskimi szkołami. Z historii 81,7% to wynik o 15,9 pp wyższy. Z matematyki 72,6%, co daje przewagę o 21,8 pp. Wynik z części przyrodniczej 70,5% to wynik o 18,4 pp lepszy od szkół z powiatu. Z języka angielskiego natomiast na poziomie podstawowym uzyskaliśmy średnią 91,7%, zaś na poziomie rozszerzonym 84,8% czyli odpowiednio wyniki o 23,7 pp i 35,9 pp wyższe. Gratulujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom sukcesu!

Dzień Języka Angielskiego
Pierwszego czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Dziecka połączony z Dniem Języka Angielskiego pod hasłem „English Unlimited”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie i grono pedagogiczne. Impreza trwała od 10.35 do 14.00 i odbywała się w auli, na korytarzu oraz boisku szkolnym. Przewodniczącą wydarzenia była Ewa Arasymowicz.
Uroczystość rozpoczęło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom wewnątrzszkolnego konkursu z języka angielskiego. Wyróżnieni uczniowie to:
Klasy I: 1. Maksymilian Turuk, 2. Marcelina Żurek, Katarzyna Galińska, Karolina Kolada, Maciej Główka, 3. Karolina Darczuk
Klasy II i III: 1. Aleksandra Wilczyńska, 2. Weronika Danilewicz, 3. Jakub Jędrzejczyk, Wyróżnienie otrzymał Jakub Fijałkowski

Wyniki konkursu fizycznego Lwiątko 2015
Sześciu uczniów naszego gimnazjum uzyskało honorowe tytuły w konkursie fizycznym Lwiątko 2015.
Dwóch z nich uzyskało tytuł kaon: Maciej Szczepański z wynikiem 118,75 punktów oraz Daniel Byszuk z wynikiem 110,00 punktów. Obaj z klasy IIIc.
Kolejnych czterech tytuł taon: Aleksander Czajka z klasy IIc z wynikiem 96,25 punktów, Karolina Domańska z klasy IIId z wynikiem 90,75 punktów, Jakub Olszewski z klasy IIc z wynikiem 85,00 oraz Jakub Fijałkowski z klasy IIa - 82,5 punktów.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Zmiany w planie lekcji
Zmiany w planie lekcji w dn. 08-10 czerwca 2015 r.--> Pobierz

Kangur Matematyczny 2015

Dziewięciu uczniów naszego gimnazjum uzyskało wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny 2015".
W gronie wyróżnionych są uczniowie klas I: Maksymilian Turuk – (111,25 pkt), Klara Chwaluk – (106,00 pkt); Karolina Kozłowska – (103,75 pkt), Wiktoria Woroszyło – (95,00 pkt)- wszyscy z klasy Ic; klas II: Michał Marczewski – z klasy IIc (106,25 pkt), oraz uczniowie klas III: Maciej Szczepański – (112,50 pkt) i Daniel Byszuk –(109,25 pkt)- z klasy IIIc, Karolina Domańska – z klasy IIId (106,00 pkt); oraz Bartłomiej Sweklej – z klasy IIIc (95,25 pkt).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Matematyka bez granic
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas III Katolickiego Gimnazjum wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Mathematiques sans Frontieres” „Matematyka bez Granic”- edycja polska.
W etapie finałowym klasa IIIC zdobyła I miejsce w województwie i VI w kraju. Klasy IIIA i IIID uplasowały się na V miejscu w województwie i XXI w kraju, a klasa IIIB zdobyła IX lokatę w województwie lubelskim.
Celem konkursu było zwiększenie zainteresowania uczniów matematyką, podniesienie poziomu pracy w grupach, zwiększenie stopnia zaangażowania wszystkich członków grupy w realizację wspólnie wyznaczonego celu, pobudzanie własnej inicjatywy i rozwijanie twórczej aktywności uczniów, a także sprawdzenie stopnia opanowania języków obcych.
Gratulujemy sukcesu!

Ciekawe zajęcia z języka niemieckiego
11.05.2015r. zawitał do naszej szkoły "Deutsch Wagen Tour", czyli ogólnopolski program promujący naukę języka niemieckiego. Na zaproszenie szkoły do placówki przyjechała lektor Katarzyna Żurawska. W ramach warsztatów przeprowadziła zajęcia dla trzech grup uczniów. Młodzież w formie zabawy poznawała nowe słówka niemieckie, a najlepsi w poszczególnych zadaniach otrzymali atrakcyjne nagrody. Również szkoła otrzymała pomoce naukowe w postaci gier planszowych, map, plakatów, ćwiczeń.
Projekt, w ramach którego w naszej szkole odbyły się warsztaty, jest realizowany przez Instytut Goethego w Polsce, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD), Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową oraz innych partnerów. Głównym sponsorem projektu jest firma Volkswagen Poznań Sp. z o.o.
Fotorelacja


Katolik w Anglii
W sobotę rano, a dokładnie 25 kwietnia, autokarem zapakowanym po brzegi uczniami z Katolickiego Gimnazjum (głownie klasy trzecie) oraz licznymi bagażami, wyruszyliśmy w kierunku ogromnej wyspy- Anglii i jej serca- klimatycznego Londynu. Wycieczka trwała z jazdą dokładnie tydzień, w czasie którego najbardziej tęskniliśmy za wygodnymi łóżkami i wspaniałym, polskim jedzeniem. A oto i opis poszczególnych etapów wycieczki: /w rozwinięciu/

Galeria zdjęć

Komunikat
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na montaż słowno-muzyczny
w wykonaniu uczniów KG, który odbędzie się 30 marca 2015 r. (poniedziałek) o godz. 16.30 w auli szkolnej.

Następnie, o godz. 17.00 odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami uczniów. Po spotkaniach możliwe będą konsultacje z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.
Kalendarz KG 14/15
konkursy przedmiotowe 2014/2015
Szkolne osiągnięcia

Matematyka dla uczniów
PolecamyLogowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło