Dzień Patrona
26 września katolickie szkoły w Białej Podlaskiej świętowały dzień swojego patrona Cypriana Norwida.
Uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą w kościele Narodzenia NMP, podczas której uczniowie klas I, IV i VII KSP i klasy I KLO złożyli ślubowanie. Po odbytej ceremonii kadra nauczycielska, uczniowie oraz przybyli rodzice udali się do kina Merkury na część artystyczną przygotowaną przez poszczególne klasy.
Występy uczniów łączył wspólny temat: ukazanie osoby i twórczości wybitnego poety, myśliciela, patrioty i chrześcijanina. Poszczególne klasy zrealizowały go jednak w różny sposób. I to bogactwo pomysłów, kreatywność młodzieży, umiejętność pracy zespołowej wydają się równie wartościowe jak ostateczny efekt pracy poszczególnych klas. Mówiono o Norwidzie na poważnie i na wesoło, recytując jego wiersze, przedstawiając wydarzenia z jego biografii, przytaczając anegdoty, śpiewając i tańcząc oraz wystawiając fragmenty jego utworów.
Postać patrona, Cypriana Norwida, po raz kolejny okazała się świetnym łącznikem dla całej wspólnoty szkolnej. W uroczystości brali bowiem udział i uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej, i tegoroczni maturzyści. Fotorelacja