SZKOŁA, W KTÓREJ WARTO SIĘ UCZYĆ!
Bardzo się cieszymy i spieszymy poinformować, że w ogłoszonym przez Perspektywy XXI Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników na rok 2019 nasze Katolickie Liceum zajęło:
2. miejsce wśród liceów bialskich;
15. miejsce wśród szkół województwa lubelskiego;
303. miejsce w Polsce.
Dzięki osiągnięciom naszych uczniów i nauczycieli w roku 2018 KLO ma prawo używać honorowego tytułu SREBRNEJ SZKOŁY 2019.

Gratulujemy!

Życzenia

Sukces w konkursach przemiotowych
Z radością i dumą informujemy o sukcesach uczniów w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie.
W bieżącym roku szkolnym 5 uczniów zmierzy się z finałem wojewódzkim.
Podwójnym finalistą został Mateusz Winiarek z klasy 3a uzyskując doskonałe wyniki w konkursach z fizyki i matematyki. Ponadto z konkursem z fizyki zmierzy się również jego kolega z klasy Miłosz Morozow. W finale województwa z językiem angielskim będzie zmagać się Laura Olejniczak z klasy 3c. Na chemii reprezentować nas będzie Mateusz Miraszewski z klasy 3a, zaś w konkursie polonistycznym-Weronika Chwaluk z 3b.

Gratulujemy sukcesu i już dziś zaciskamy kciuki życząc powodzenia na ostatnim etapie!

Zmiany w planie - 11 grudnia
UWAGA! W związku z wycieczką klas: IV i V proszę zapoznać się ze zmianami w planie w dzienniku elektronicznym.

List i Komunikat MEN
Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie Uczniów VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum,
już wkrótce, za pośrednictwem dyrektorów szkół, dotrze do Państwa ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. To ważny dla Państwa moment. Zachęcam, aby wspólnie ze swoimi dziećmi – uczniami VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum – zapoznali się Państwo z treścią ulotki. Jestem przekonana, że zawarte w niej informacje będą pomocne. Zapewniam, że szkoły są gotowe na przyjęcie Państwa dzieci – posiadają odpowiednią liczbą sal dydaktycznych i utworzą większą liczbę klas...

Więcej w rozwinięciu.

Paczuszka dla Maluszka - Warto pomagać!
Powoli wkraczając w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, zakupowej gonitwy, sprzątania i rodzinnych spotkań Fundacja Małych Stópek pragnie przypomnieć, że jest to niezwykły czas i okazja, aby nie tylko dostawać, ale również… podarować coś od siebie drugiemu człowiekowi.

W dniach od 3 do 17 grudnia w naszej szkole odbędzie się akcja, podczas której zbieramy i przygotowujemy z ofiarowanych nam darów świąteczne prezenty dla dzieci, których nie stać na zapewnienie podstawowych środków do pielęgnacji i higieny. Potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, ale również artykuły dla mam.

Z pewnością i Ty doświadczysz obdarowania i … Bożego Narodzenia.

Więcej informacji na stronie ► Paczuszka dla Maluszka

Wycieczka do Anglii

program wycieczki do pobrania

Etap okręgowy konkursów LKO
II etap konkursów kuratoryjnych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty przed nami. Wszystkim, którym udało się przebrnąć etap szkolny przypominamy harmonogram:

Konkursy przedmiotowe:

polonistyczny 15.11.2018 (czwartek)
matematyczny 19.11.2018 (poniedziałek)
historyczny 21.11.2018 (środa)
fizyczny 23.11.2018 (piątek)
języka angielskiego 26.11.2018 (poniedziałek)
chemiczny 27.11.2018 (wtorek)

Zaciskamy kciuki i życzymy powodzenia!!!

Zebranie w Katolickiej Szkole Podstawowej i Katolickim Gimnazjum odbędzie się 14 listopada (środa) wg harmonogramu:
>>>16.30 – spotkanie dyrekcji i wychowawców z rodzicami z trójek klasowych (8A, 8B oraz 3A, 3B, 3C), a także rodzicami, którzy aktywnie zaangażują się w organizację Balu Absolwenta.
>>> 17.00 – spotkania z wychowawcami klas
>>> 17.15 – konsultacje z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.