Zwycięstwo w konkursie historycznym
W dniu 16 marca 2018 r. odbył się finał konkursu historycznego organizowanego przez I LO im. J.I.Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. W finale spotkali się ze sobą uczniowie gimnazjów z terenu miasta i z powiatu. Musieli wykazać się szczegółową znajomością wszystkich zagadnień z historii od starożytności do współczesności. Konkurs składał się z dwóch części, rywalizacji indywidualnej oraz zmagań zespołowych, w których walczyły ze sobą drużyny z poszczególnych szkół w formie konkursu "Jeden z dziesięciu". W konkursie indywidualnym uczniowie Katolickiego Gimnazjum zdobyli 3 miejsca na podium - pierwsze miejsce zajął Mateusz Kasprowicz (III a),drugie Bartosz Kuc (III c) , a trzecie Jan Lewczuk (IIIa). W zmaganiach dwuosobowych drużyn reprezentowali nas Mateusz Kasprowicz i Jan Lewczuk, wygrali turniej drużyn z bardzo dużą przewagą nad rywalami.
Drodzy chłopcy jesteśmy z was wszystkich bardzo dumni. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Oprac. E.Abramowicz

Mamy pięciu laureatów!
Na stronie Kuratorium w Lublinie i LSCDN pojawiła się już kompletna informacja o wynikach konkursów przedmiotowych i tematycznych dla gimnazjum.
W gronie 21 laureatów konkursu ortograficznego znalazła się Laura Olejniczak z klasy IIc, zaś Mateusz Miraszewski z klasy IIa został laureatem konkursu chemicznego, w którym również wyłoniono 21 laureatów.
Kolejne laury zdobyli Eryk Kowalewicz - konkurs fizyczny oraz Mateusz Kasprowicz i Jan Lewczuk - konkurs historyczny. Wszyscy trzej z klasy IIIa. GRATULUJEMY!

Sukces w Konkursie Języka Angielskiego Krasz-Test
13 marca 2018 roku odbył się finałowy etap III edycji Konkursu „Krasz-Test” z Języka Angielskiego, zorganizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. J. I. Kraszewskiego w ramach Akademii Młodego Licealisty.
W konkursie wzorowanym na formacie teleturnieju „Jeden z Dziesięciu” naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Rozalia Kułakow (klasa 3a) oraz Laura Olejniczak (klasa 2c). Dzięki ogromnej wiedzy naszych gimnazjalistek z zakresu gramatyki i leksyki języka angielskiego oraz dynastii panujących w Wielkiej Brytanii na przestrzeni wieków, drużyna Katolickiego Gimnazjum zdobyła I miejsce w konkursie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Oprac. K. Nowak

Od poniedziałku 19 lutego obowiązują zmiany w planie lekcji.
Proszę o zapoznanie się z PLANEM w dzienniku elektronicznym
lub --->>> TUTAJ

W czwartek 25 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy rodziców
na spotkania z wychowawcami klas podsumowujące I semestr nauki.

W piątek 22 grudnia po Mszy Świętej,
odbędą się 3 godziny lekcyjne wg planu.
Następnie o godzinie 11.40 – spotkanie opłatkowe w auli szkolnej.
Pozostałe zajęcia będą odwołane.

Konkurs na kartkę świąteczną rozstrzygnięty

15 grudnia uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody i wyróżnienia w corocznym konkursie plastycznym na kartkę świąteczną, organizowanym przez Bialskie Centrum Kultury. Spośród ponad sześciuset nadesłanych prac, jury konkursowe wybrało prace uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Gimnazjum. W kategorii szkół podstawowych nagrodzeni zostali Zuzanna Bechta z klasy pierwszej oraz Łukasz Szydłowski z klasy 7a. W kategorii szkół gimnazjalnych nagrody otrzymały uczennice klas trzecich – Hanna Czerwińska z klasy 3a, Dorota Hubczuk z klasy 3b oraz Agnieszka Kijora z klasy 3c.
Zwycięzcom gratulujemy!

Wyniki eliminacji okręgowych
Przedmiotowe i tematyczne konkursy kuratoryjne są jednymi z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować gimnazjaliści, dlatego miło nam poinformować, że po eliminacjach okręgowych nasi uczniowie będą walczyć o tytuł laureata konkursów przedmiotowych organizowanych przez KO w Lublinie.
Do III etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Eryk Kowalewicz, 3a (fizyka i matematyka)
Szymon Dębowski, 3b (fizyka i matematyka)
Laura Olejniczak, 2c (ortografia)
Mateusz Miraszewski, 2a (chemia)
Mateusz Kasprowicz, 3a (historia)
Jan Lewczuk, 3a (historia)
Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Pod Rozbrykaną Piętnastką
Piętnaście osób wzięło udział w pierwszym etapie Programu Czytelniczego. Cztery uzyskały najwyższe wyniki. Znawcy ,,Drużyny Pierścienia" to Zuzanna Błaszczyk z kl. II B, Maria Czeczelewska z II B, Bartosz Kuc z III C i Maciej Parchomiuk z II B. Gratuluję zwycięzcom i zapraszam wszystkich dotychczasowych i nowych uczestników do lektury drugiego tomu Trylogii. ,,Dwie wieże" już w lutym!
Uczestnicy przystąpili do arcytrudnego testu w poniedziałek, 11grudnia 2017 r. Na szczęście nad losami wyprawy w gąszcz ciekawostek z lektury czuwał niezawodny Obieżyświat, czyli ks. Wojciech, znawca i miłośnik Trylogii Tolkiena. Poziom prac był zróżnicowany, ale to dopiero początek przygody z lekturą. Najlepsi otrzymali szóstki i piątki z języka polskiego. Wszyscy - pozytywne punkty z zachowania. Testowi z lektury towarzyszył cosplay, w którym można było zabłysnąć kreatywnością i fantazją. Zachęcam do śledzenia wiadomości z gazetki ściennej. Będą tam terminy i podpowiedzi do testu. Zapraszam do obejrzenia galerii.

Kalendarz KG 2017/2018
Matematyka dla uczniów