Nabór 2018

Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej
ogłasza nabór do klasy I, IV, VII na rok szkolny 2018/2019

Kwestionariusze rekrutacyjne do poszczególnych klas są do pobrania
w sekretariacie szkoły (ul. Wyszyńskiego 53/55) lub z plików poniżej:

Podanie o przyjęcie do klasy 1.
Podanie o przyjęcie do klasy 4.
Podanie o przyjęcie do klasy 7.

Składanie podań od 12 lutego do 12 kwietnia 2018 r.
Opłata rekrutacyjna wynosi 100 zł - wpłata na konto szkoły lub uiszczana w sekretariacie.

Szachy - najlepsi na mistrzostwach

UWAGA! Zmiany w planie lekcji
Proszę zapoznać się w dzienniku elektronicznym ze zmianami w planie
na środę 22 listopada.

Kolejny raz! Zwycięstwo! Najlepsi w Białej!

Gimnazjum w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
W dniu 8 listopada 2017 młodzież naszego gimnazjum, jak co roku uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Głównym celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań naukowych oraz pogłębienie wiedzy uczniów z przedmiotów ścisłych, poprzez uczestnictwo w zajęciach laboratoryjnych (laboratorium fizyczne, biologiczne, chemiczne i robotyczne) oraz zwiedzanie wystaw stałych znajdujących się na terenie CNK. Laboratoria Centrum Nauki Kopernik to miejsce niezwykłe. W kilkuosobowych zespołach, podczas dwugodzinnych sesji i pod czujnym okiem specjalistów uczniowie naszego gimnazjum samodzielnie wykonywali ciekawe i intrygujące doświadczenia, korzystając przy tym z profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego. Przestrzeń każdej z pracowni obejmująca szesnaście dwuosobowych stanowisk daje komfort pracy w małej grupie i możliwość efektywnej interakcji pomiędzy prowadzącymi zajęcia, a uczestnikami. Tematem zajęć laboratoryjnych z chemii były „Analityczne rozterki”, z fizyki „Obudzić Krakena”, z biologii „Pokaż kotku, co masz w środku”, a z robotyki „Pod ciśnieniem”. Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe i inspirujące dla młodzieży. Po blisko sześciu godzinach spędzonych w Centrum Nauki Kopernik wycieczka przeniosła się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczniowie mieli możliwość bliższego poznania historii drugiej wojny światowej.
Obejrzyj galerię

Etap okręgowy konkursów LKO

Przed nami II etap konkursów kuratoryjnych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Wszystkim, którym udało się przebrnąć etap szkolny przypominamy harmonogram:

Konkurs tematyczny:
ortograficzny 22.11.2017 (środa)

Konkursy przedmiotowe:
języka niemieckiego 23.11.2017 (czwartek)
chemiczny 24.11.2017 (piątek)
języka rosyjskiego 28.11.2017 (wtorek)
fizyczny 30.11.2017 (czwartek)
polonistyczny 1.12.2017 (piątek)
języka angielskiego 4.12.2017 (poniedziałek)
matematyczny 5.12.2017 (wtorek)
biologiczny 7.12.2017 (czwartek)
historyczny 8.12.2017 (piątek)

Trzymamy bardzo mocno kciuki i życzymy powodzenia!!!

W przyszłą środę 15 listopada o godzinie 16.30 odbędą się zebrania informacyjne wychowawców z rodzicami uczniów Katolickiego Gimnazjum.

Po zebraniach z rodzicami istnieje możliwość konsultacji z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

Zmiany w planie 8 listopada
UWAGA!
We środę 8 listopada w związku z wycieczką klas III KG będzie obowiązywał zmieniony plan zajęć. Proszę zapoznać się ze zmianami. ---> PLAN

Podsumowanie I etapu konkursów LKO
Informujemy, że w naszej szkole zakończył się szkolny etap konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 70 osób!!!
Rekordziści będą reprezentowali szkołę w czterech, a nawet…. sześciu konkursach m.in. polonistycznym (10 osób), ortograficznym (9 osób), historycznym (6 osób), biologicznym (1 osoba), chemicznym (4 osoby), matematycznym (9 osób), fizycznym (6 osób), j. angielskiego (22 osoby), j. niemieckiego (2 osoby) i j. rosyjskiego (1 osoba).
Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach.
Gratulujemy sukcesów i trzymamy mocno kciuki za tych, którym udało się zdobyć wymarzony wynik 24 punktów i powyżej!

Kochamy zwierzęta
Zakończyła się prowadzona przez klasę VII a KSP akcja zbiórki darów dla schroniska „Azyl”. Przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przynosili produkty niezbędne w codziennej opiece nad psami przebywającymi w schronisku. Zgromadziliśmy kilka kilogramów psiej karmy, koce i zabawki dla czworonogów.
Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!
W poniedziałek 23 października klasa VIIa wraz z wychowawczynią przekazała zebrane dary pracownikom schroniska. W nagrodę uczniowie mogli wyprowadzić psy na spacer. Mimo zimna i deszczu wspólna przechadzka dostarczyła – zarówno młodzieży, jak i zwierzętom – wiele radości.

Organizatorzy akcji przyznawali poszczególnym klasom punkty za przyniesione rzeczy. Oto zestawienie:
I miejsce kl. IV - 59 p.
II miejsce kl. VII a – 58 p.
III miejsce kl. VII b – 6 p.

Gratulujemy zaangażowania w pomoc naszym braciom i siostrom, jak nazywał zwierzęta św. Franciszek z Asyżu.
Punkty zdobyły jeszcze: klasa II b gimnazjum (5 p.) i kl. I szkoły podstawowej (1 p.).
Pozostałych zachęcamy do udziału za rok. Oprac. M. Skorupska-Trocewicz
Kalendarz KG 2017/2018