Nie jesteś statystycznym Polakiem, lubisz czytać książki?
Weź udział w Programie czytelniczym. Parafrazując nazwę fejsbukowego klubu miłośników książek, zachęcam do przyłączenia się do akcji. Czytanie samo w sobie jest wartością i nagrodą, a jeśli jeszcze można za nie dostawać szóstki, to nie ma się nad czym zastanawiać.
Niezbędne informacje - regulamin, zgoda rodziców, rejestr lektur i propozycje książek znajdują się w zakładce dokumenty na stronie Katolickiego Gimnazjum.
Czekam na zgłoszenia do końca września. K. Marczewska

Plan zajęć od 24.09

Aktualizacja planu zajęć w Katolickim Gimnazjum od 24 września.

Proszę zapoznać się ze zmianami --->>> TUTAJ

Dzień Patrona

Dzień Patrona -26 września 2018 r.

• godz. 9.00 – msza św. ze ślubowaniem uczniów klas I, IV i VII KSP oraz I KLO w kościele pw. Narodzenia NMP przy ul. Brzeskiej,
• po mszy św. przejście do kina Merkury na część artystyczną przygotowaną przez poszczególne klasy.

W tym dniu odwołane są wszystkie zajęcia lekcyjne.

Drodzy rodzice, informacje ze spotkania dotyczącego egzaminu gimnazjalnego 2019 oraz możliwości dostosowania formy i warunków jego przeprowadzania można znaleźć --->>> TUTAJ

Uprzejmie prosimy o zwrot otrzymanych na zebraniu wypełnionych deklaracji wyboru języka obcego nowożytnego do piątku 28 września 2018 r.

Informacje o egzaminie gimnazjalnym, procedurach, przyborach, dostosowaniach można znaleźć na stronie OKE KRAKÓW

Wielka Rozgrzewka przed Narodowym Czytaniem
7 września o godzinie 12.30 w budynku Katolickiego Liceum przy ul. Janowskiej odbyła się Wielka Rozgrzewka przed Narodowym Czytaniem Przedwiośnia. W czytaniu najważniejszej powieści Stefana Żeromskiego uczestniczyła dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami, uczniowie Katolickiego Liceum z włączonymi Oddziałami Gimnazjalnymi oraz absolwenci szkoły. Spotkanie zostało poprzedzone wprowadzeniem do biografii wybitnego pisarza. Fragmentom lektury towarzyszyły ilustracje i zdjęcia z epoki. Niektórzy spośród czytających wystąpili w strojach stylizowanych na „lata dwudzieste, lata trzydzieste...”. Wydarzenie wpisuje się w cykl działań podjętych w celu uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Fotorelacja

13 września (czwartek)
odbędą się zebrania z rodzicami uczniów wszystkich klas KSP i KG wg harmonogramu:
Klasy I, II, IV oraz VII KSP – godz. 16.30
Klasa V KSP – godz. 17.00
Klasy VIIIa i VIIIb KSP – godz. 16.30– spotkanie z dyrekcją w auli szkolnej; 17.00 – spotkanie z wychowawcą.
Klasy IIIa, IIIb, IIIc KG – godz. 17.00– spotkanie z dyrekcją w auli szkolnej; 17.30 – spotkanie z wychowawcą.

Dziennik elektroniczny - nowe portale
Drodzy Rodzice, w związku z pojawiającymi się sygnałami dotyczącymi obsługi dziennika, chcieliśmy poinformować, że 25 sierpnia pojawiły się dwa nowe portale: Librus Szkoła oraz Librus Rodzina przeznaczone odpowiednio dla pracowników szkoły i dla rodziców oraz uczniów. Dotychczasowy adres www.synergia.librus.pl, pod którym logowali się Państwo do systemu Synergia, pozostanie nadal aktywny.

Prezentacja, która w czytelny sposób podsumowuje najważniejsze zmiany w dostępie do systemu Synergia dla rodziców i uczniów dostępna jest do pobrania --->>> TUTAJ

W bieżącym roku szkolnym, jeśli będą Państwo chcieli zalogować się do systemu Librus Synergia, należy:
- wpisać w przeglądarkę adres synergia.librus.pl lub portal.librus.pl,
- kliknąć w prawym górnym rogu „Zaloguj jako”,
- wybrać opcję „Rodzic lub uczeń”,
- opcjonalnie kliknąć „Zapamiętaj mój wybór” – strona zapamięta rolę, którą Państwo wybrali i przy kolejnym logowaniu przekieruje Państwa bezpośrednio we właściwe miejsce,
- użyć dotychczasowego loginu i hasła. Hasła nie zostały zmienione.

Od 1 września w rozwiązaniu Librus została również uruchomiona możliwość bezpłatnego zakładania Konta Librus, które z przyczyn prawnych (RODO) będzie wymagane, aby móc korzystać z aplikacji mobilnej Librus (aplikacji, która nie jest udostępniana razem z systemem Synergia, a stanowi odrębną usługę Librus). Nowością będzie dostępność tej aplikacji nie tylko przez urządzenia mobilne, jak smartfony i tablety, ale również przez przeglądarkę internetową. Dzięki czemu stanie się ona dostępna także dla rodziców i uczniów, którzy korzystają z urządzeń z systemem operacyjnym innym niż Android oraz iOS (Apple).

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rok szkolny 2018/2019 w oddziałach Katolickiego Gimnazjum rozpoczniemy w poniedziałek 3 września o godz. 10.00 Mszą Świętą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego ul. Kard. S. Wyszyńskiego 53/55.

Następnie odbędą się spotkania informacyjne wychowawców klas z uczniami w wyznaczonych salach.
3A - s.9 piętro / 3B - s.7 piętro / 3C - s.21 poddasze

Zajęcia artystyczne
W bieżącym roku szkolnym 6 uczniów z klas III gimnazjum uczestniczyło w zajęciach artystycznych z plastyki.
Głównym celem zajęć był kształcenie umiejętności posługiwania się środkami plastycznymi dla wyrażania własnych przeżyć, przedstawiania określonych treści.
Podczas zajęć młodzież rozwijała swoje zainteresowania artystyczne poprzez wykonywanie prac plastycznych z wykorzystaniem technik malarskich i rysunkowych.
11 czerwca odbyło się podsumowanie zajęć w formie wystawy prac uczniów. (oprac. M.Kużmiuk)

GALERIA PRAC UCZNIÓW.