Zaczarowani w Warszawie
,,Czarodziejski flet'' to opera z muzyką Mozarta, którą można podziwiać w Teatrze Wielkim w Warszawie. Uczniowie klas drugich Katolickiego Gimnazjum pod opieką wychowawczyń wybrali się na południowe przedstawienie we wtorek, 5 grudnia. Przed spektaklem zwiedzili teatr, który okazał się wielki nie tylko z nazwy. To miasto w mieście, instytucja zatrudniająca ok. 1000 osób, która ma własny zakład ślusarski, stolarski, szewski i krawiecki. Pracownie malarskie i rzeźbiarskie to już oczywistość. Na jednym ze zdjęć w naszej galerii można zobaczyć ogromnego pluszowego pająka. Inne zdobi fragment napisu BALET wykonanego ze zużytych bucików tancerek. Teatr to miejsce, które nas oczarowało. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do ogrodu świateł w Wilanowie, który także olśnił nas bajkową kolorystyką. Zapraszamy do galerii.

Drużyna Norwida na meczu Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Zmiany w planie 5-6 i 8 grudnia.
Proszę zapoznać się w dzienniku elektronicznym ze zmianami w planie w dniach 5 – 6 oraz 8 grudnia.

Szachy - najlepsi na mistrzostwach

UWAGA! Zmiany w planie lekcji
Proszę zapoznać się w dzienniku elektronicznym ze zmianami w planie
na środę 22 listopada.

Kolejny raz! Zwycięstwo! Najlepsi w Białej!

Gimnazjum w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
W dniu 8 listopada 2017 młodzież naszego gimnazjum, jak co roku uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Głównym celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań naukowych oraz pogłębienie wiedzy uczniów z przedmiotów ścisłych, poprzez uczestnictwo w zajęciach laboratoryjnych (laboratorium fizyczne, biologiczne, chemiczne i robotyczne) oraz zwiedzanie wystaw stałych znajdujących się na terenie CNK. Laboratoria Centrum Nauki Kopernik to miejsce niezwykłe. W kilkuosobowych zespołach, podczas dwugodzinnych sesji i pod czujnym okiem specjalistów uczniowie naszego gimnazjum samodzielnie wykonywali ciekawe i intrygujące doświadczenia, korzystając przy tym z profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego. Przestrzeń każdej z pracowni obejmująca szesnaście dwuosobowych stanowisk daje komfort pracy w małej grupie i możliwość efektywnej interakcji pomiędzy prowadzącymi zajęcia, a uczestnikami. Tematem zajęć laboratoryjnych z chemii były „Analityczne rozterki”, z fizyki „Obudzić Krakena”, z biologii „Pokaż kotku, co masz w środku”, a z robotyki „Pod ciśnieniem”. Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe i inspirujące dla młodzieży. Po blisko sześciu godzinach spędzonych w Centrum Nauki Kopernik wycieczka przeniosła się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczniowie mieli możliwość bliższego poznania historii drugiej wojny światowej.
Obejrzyj galerię

Etap okręgowy konkursów LKO

Przed nami II etap konkursów kuratoryjnych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Wszystkim, którym udało się przebrnąć etap szkolny przypominamy harmonogram:

Konkurs tematyczny:
ortograficzny 22.11.2017 (środa)

Konkursy przedmiotowe:
języka niemieckiego 23.11.2017 (czwartek)
chemiczny 24.11.2017 (piątek)
języka rosyjskiego 28.11.2017 (wtorek)
fizyczny 30.11.2017 (czwartek)
polonistyczny 1.12.2017 (piątek)
języka angielskiego 4.12.2017 (poniedziałek)
matematyczny 5.12.2017 (wtorek)
biologiczny 7.12.2017 (czwartek)
historyczny 8.12.2017 (piątek)

Trzymamy bardzo mocno kciuki i życzymy powodzenia!!!

W przyszłą środę 15 listopada o godzinie 16.30 odbędą się zebrania informacyjne wychowawców z rodzicami uczniów Katolickiego Gimnazjum.

Po zebraniach z rodzicami istnieje możliwość konsultacji z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

Kalendarz KG 2017/2018
Matematyka dla uczniów