Nawigacja
Strona główna
Konto szkoły
Patron
Galeria wideo
Zawody sportowe
Zajęcia dodatkowe
Galerie
Kancelaria szkolna
Dzwonki
Szkolne osiągnięcia

Egzamin gimnazjalny
Dzień dla Niepodległej w Katolickim Liceum i Katolickim Gimnazjum
Setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę świętowano w Katolickim Liceum i Gimnazjum w piątek, 9 listopada. Tego dnia plan lekcji został zastąpiony programem działań służących upamiętnieniu tego niezwykłego wydarzenia, ale także integrującym całą społeczność szkolną.
W auli szkolnej odbył się konkurs historyczny „Ojcowie niepodległej Polski – życie i działalność J. Piłsudskiego, R. Dmowskiego i J. I. Paderewskiego”. Przez ponad godzinę rywalizowały ze sobą drużyny z poszczególnych klas licealnych i gimnazjalnych. Zwyciężyła klasa III b KG.
Po zmaganiach konkursowych i wręczeniu nagród oraz dyplomów uczestnikom turnieju zostały przedstawione wyniki plebiscytu przeprowadzonego wśród naszej młodzieży. Każdy uczeń mógł oddać głos w czterech kategoriach: na najwybitniejszego Polaka, najważniejsze wydarzenie w historii naszego kraju; na najpiękniejsze miejsce oraz najważniejszą polską książkę. Najwięcej głosów uzyskał Józef Piłsudski. Najważniejszym wydarzeniem okazało się odzyskanie niepodległości. Za najpiękniejsze miejsce w Polsce uznano Kraków, a książką, którą młodzież wskazała jako najważniejszą, jest Pan Tadeusz.
Na drugą część obchodów Dnia dla Niepodległej uczniowie i nauczyciele KLO udali się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, aby tam uczestniczyć we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, którą poprzedziło – o godzinie 11.11 – wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.
Uroczystość uświetniło powołanie w Katolickim Liceum Szkolnego Koła Caritas Diecezji Siedleckiej nr 100, aby „krzewić ducha czynnej miłości bliźniego”.
Po Mszy Świętej odbył się koncert utworów patriotycznych, połączony ze wspólnym odśpiewaniem najbardziej znanych pieśni, także tych legionowych. /oprac.C.Marczewski/

Zdjęcia z wydarzenia

Centrum Nauki Kopernik
30 października uczniowie klas trzecich gimnazjum jak co roku brali udział w zajęciach laboratoryjnych w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Każdy uczestniczyli w dwóch wybranych laboratoriach spośród:
- Biolog na miejscu zbrodni 2.0 (laboratorium biologiczne)
- Tworzymy emulsje (laboratorium chemiczne)
- Wodne anomalie (laboratorium fizyczne)
- Chory Algorytm (laboratorium robotyczne)
Po trudach całego dnia można było się zrelaksować na filmie "Czarne dziury. Podróż w nieznane". Film odkrywa przed widzami jedne z najbardziej zagadkowych obiektów astronomicznych – czarne dziury. Jak powstają i co się dzieje w ich wnętrzu? – to jedne z wielu pytań zadawanych przez współczesnych astronomów, na które próbowano znaleźć odpowiedź w czasie pokazu. /oprac. A.Litwiniuk/
Galeria zdjeć

Spotkanie z Wielkim Polakiem
26 października br. w Katolickim Liceum miało miejsce spotkanie młodzieży KLO i KG z wybitnym uczonym, onkologiem i genetykiem, żołnierzem Armii Krajowej, powstańcem warszawskim – profesorem Mieczysławem Chorążym.
Na to niezwykłe wydarzenie złożyły się wspomnienia Profesora oraz odpowiedzi na pytania młodzieży. W swoich wspomnieniach prof. M. Chorąży odnosił się przede wszystkim do okresu dzieciństwa spędzonego w rodzinnej Janówce, okresu szkolnego w Białej Podlaskiej, przerwanego wybuchem II wojny światowej, oraz do czasów konspiracji i walki zbrojnej w Warszawie. Podczas rozmowy z młodzieżą najczęściej powracał temat powstania warszawskiego. Pojawiały się także pytania dotyczące działalności naukowej Profesora, szczególnie onkologii, genetyki i nowej dziedziny, jaką jest biologia systemowa.
W trakcie spotkania uczniowie poznali świadka historii i równocześnie wytrwałego badacza, który pracy naukowej w zakresie medycyny poświęcił całe swoje powojenne życie. Człowieka niezłomnego i prawego, a przy tym wrażliwego i gotowego do niesiania pomocy bliźnim. Wielkiego Polaka, któremu w roku 2017 Prezydent RP nadał najwyższe polskie odznaczenie Order Orła Białego. Fotorelacja

100 rocznica niepodległości - konkursy

Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości można uczcić na wiele sposobów. W Katolickiej Szkole Podstawowej i Katolickim Gimnazjum proponujemy spojrzeć na te sto lat przez pryzmat konkursów z matematyki. Wszak przez sto lat naszej niepodległości matematyka była ważną częścią życia każdego ucznia.

Konkursy skierowane są do uczniów klas IV-VIII oraz klas III gimnazjum. W obu przypadkach liczy się pomysł, kreatywność i systematyczna praca, która zaowocuje masą bardzo dobrych i celujących ocen z matematyki.

Konkurs nr 1: Zadanie z setką na stulecie niepodległości

Konkurs nr 2: 100 zadań na STULECIE odzyskania przez Polskę Niepodległości

Życzymy powodzenia.

III miejsce w Grze edukacyjnej
16 października uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w Grze edukacyjnej „Niezwykły ojciec papieża” organizowanej przez Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Białej Podlaskiej z okazji XVIII Dnia Papieskiego „Promieniowanie Ojcostwa”.
Nasi gimnazjaliści wywalczyli podium – III miejsce! GRATULACJE!!!

Dzień Patrona
26 września katolickie szkoły w Białej Podlaskiej świętowały dzień swojego patrona Cypriana Norwida.
Uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą w kościele Narodzenia NMP, podczas której uczniowie klas I, IV i VII KSP i klasy I KLO złożyli ślubowanie. Po odbytej ceremonii kadra nauczycielska, uczniowie oraz przybyli rodzice udali się do kina Merkury na część artystyczną przygotowaną przez poszczególne klasy.
Występy uczniów łączył wspólny temat: ukazanie osoby i twórczości wybitnego poety, myśliciela, patrioty i chrześcijanina. Poszczególne klasy zrealizowały go jednak w różny sposób...

Etap szkolny konkursów przedmiotowych
Zgodnie z wytycznymi Lubelskiego Kuratora Oświaty eliminacje pierwszego etapu wszystkich konkursów rozpoczynają się o godzinie 9.00.
Uczniowie, którzy zgłosili chęć udziału mają być w wyznaczonych salach o godzinie 8.50.

Projekty edukacyjne 2018/2019
Uczniowie klas III do 31 października zgłaszają wychowawcy klasy oraz nauczycielowi opiekunowi projektu wybrany temat i wspólnie z nim planują jego realizację.
Istnieje możliwość uczestniczenia w kilku projektach szkolnych pod warunkiem wskazania - pisemnie! - który z tematów jest realizowany na zaliczenie (będzie oceniony punktami z zachowania, odnotowany na świadectwie ukończenia gimnazjum i w arkuszu ocen).
Regulamin realizacji projektów i przykładową dokumentację można znaleźć w zakładce: Dokumenty szkolne.

Wykaz tematów projektów edukacyjnych na rok szkolny 2018/2019

Harmonogram etapu szkolnego konkursów LKO
Etap szkolny konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty odbędzie się w Katolickim Gimnazjum wg harmonogramu:

Konkursy przedmiotowe:
języka niemieckiego / rosyjskiego 9.10.2018 (wtorek)
fizyczny 10.10.2018 (środa)
języka angielskiego 11.10.2018 (czwartek)
geograficzny 12.10. 2018 (piątek)
historyczny 15.10. 2018 (poniedziałek)
matematyczny 16.10.2018 (wtorek)
chemiczny 17.10.2018 (środa)
polonistyczny 18.10.2018 (czwartek)
biologiczny 19.10.2018 (piątek)
itv norwid
Przekaż 1%

Fundacja Nasza Szkoła 08-119 Siedlce Sokołowska 172
KRS: 0000147428 NIP: 821-23-11-045 REGON: 712498144
konto: Bank Spółdzielczy w Siedlcach 05 9194 0007 0024 6365 2000 0010
Uwaga! Ważne!
Szanowni rodzice,
od stycznia 2018 r. czesne za ucznia Katolickiego Gimnazjum należy wpłacać na konto KG.
Numer konta: 48 8025 0007 0014 1673 2000 0010
tytułem: imię i nazwisko ucznia, klasa, miesiąc za który dokonywana jest wpłata (np. Jan Nowak, 2c, styczeń)
Kalendarz KG 2018/2019
Dziennik elektroniczny
KSP
Polecamy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło