Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech i Rosji
28 lutego 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Rosji organizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Białej Podlaskiej.
W Konkursie Wiedzy o Niemczech, troje naszych uczniów: Karolina Domańska, Dominik Nitychoruk i Gabriel Floszmann, zajęło odpowienio I, II i VI m-ca.
Kolejne wyróżnienia, tym razem w Konkursie wiedzy o Rosji zdobyli: Aleksandra Bielecka, Anna Sałamatow i Natalia Barszczewska zdobywając odpowiednio IV, VII i IX m-ce
Gratulujemy!

Wyniki I etapu BLP

25 lutego odbył się w naszej szkole pierwszy etap Bialskiej Ligi Polonistycznej. Szczegółowe wyniki zmagań konkursowych można poznać klikając w link: WYNIKI
Gratulujemy uczniom osiągnięć i zachęcamy do udziału w II etapie 25 marca.

Arkusz konkursowy można pobrać ze strony głównej konkursu po kliknięciu w baner znajdujący się na górze strony.

Bialska Liga Polonistyczna - uczestnicy
Pod linkiem --> LINK znajduje się zdjęcie dużego formatu z I etapu konkursu Bialska Liga Polonistyczna

Wyniki próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem
Blok humanistyczny:
KG – 63%, województwo – 51%, Polska – 50%
w tym:
j. polski: KG – 70%, województwo – 53%, Polska – 53%
historia i wos: KG – 56%, województwo – 49%, Polska – 49%

Blok matematyczno-przyrodniczny:
KG – 71%, województwo – 53%, Polska – 52%
w tym:
przedmioty przyrodnicze: KG – 71%, województwo – 57%, Polska – 58%
matematyka: KG – 70%, województwo – 49%, Polska – 49%

Język angielski:
poziom podstawowy: KG – 89%, województwo – 56%, Polska – 57%
poziom rozszerzony: KG – 82%, województwo – 44%, Polska – 46%
/pozostałe języki zostały pominięte ze względu na niewielki odsetek uczniów biorących udział w egzaminie/

Szkoła nasza w rankingu ogólnopolskim zajęła 3 miejsce w województwie lubelskim z części matematyczno-przyrodniczej.

REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH KATOLICKIEGO GIMNAZJUM
Rozpoczynamy rekrutację do klas I KG na rok szkolny 2014/2015.
Informacje na temat szkoły można uzyskać w sekretariacie w godzinach od 9.00 do 15.00 i pod numerem telefonu 83 344 03 69.

<-----Druk podania o przyjęcie do KG

UWAGA!
Plan lekcji KG obowiązujący od 3. lutego 2014 r. --> Plan lekcji

Wyniki klasyfikacji semestralnej 2013/2014
Najlepszą średnią ocen w pierwszym semestrze uzyskała klasa II B - 4,17.
Drugie miejsce w szkole należy do klasy II A - 4,13, a trzecią lokatę uzyskały klasy Ia, Ic i IIIc wynikiem 4,10.
Wyniki pozostałych klas przedstawia poniższy diagram.

Średni wynik szkoły biorąc pod uwagę wszystkich uczniów: 4,00 w tym:
Klasy pierwsze: 4,09
Klasy drugie: 4,01
Klasy trzecie: 3,85

Twórczość naszej uczennicy

Ewa Arasymowicz, uczennica klasy II A naszego gimnazjum, jest niezwykle kreatywną i twórczą osobą. Pisze opowiadania, chętnie czyta utwory polskich i zagranicznych pisarzy.
Artykuł o Ewie można było przeczytać ostatnio na łamach Słowa Podlasia, a próbę jej twórczości umieszczono na stronie internetowej gazety. Zachęcamy do zapoznania się z jej twórczością: OPOWIADANIE

NASI FINALIŚCI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Dnia 13 grudnia zakończył się etap okręgowy (powiatowy) konkursów przedmiotowych organizowany przez Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2013/2014 do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się następujący uczniowie naszej szkoły:
z języka polskiego Alicja Marczewska, uczennica klasy III A (1. wynik w województwie lubelskim) i Martyna Nowak, uczennica klasy III C (4. wynik);
z fizyki Maciej Paczóski, uczeń klasy III C (7. wynik w województwie lubelskim);
Anna Głowińska, uczennica klasy III C (10. wynik w województwie lubelskim);
Alicja Marczewska, uczennica klasy III A (10. wynik w województwie lubelskim);
z matematyki Maciej Szczepański, uczeń klasy II C (7. wynik w województwie lubelskim).
Gratulujemy naszym Uczniom, życzymy wytrwałości i sukcesów w dalszych zmaganiach. Gratulujemy również Nauczycielom i Rodzicom