"Życie i ewolucja gwiazd"
W dniu 14.06.2013r. uczniowie klasy IIIB (Marcin Bieliński, Kamil Podkański, Dawid Kuczawski, Grzegorz Tarasiuk) przedstawili swoim młodszym kolegom prezentację multimedialną z fizyki pt. : „Życie i ewolucja gwiazd”. Ten projekt edukacyjny to pomysł na rozbudzenie zainteresowania uczniów astronomią i na zapoznanie jej z podstawowymi pojęciami astronomicznymi.

Pokazy fizyczne w KG
W dniu 12.06.2013r. w naszej szkole zostały przeprowadzone pokazy doświadczeń z fizyki dla uczniów klas pierwszych. Pokazy były podsumowaniem projektu edukacyjnego realizowanego przez uczniów klasy IIIA (Martyna Matwiejuk, Pola Ziętecka, Agnieszka Jeleń, Dominika Leszczyńska, Konrad Szewczuk, Patryk Miszczuk). Opiekunem projektu była p. A. Chazan

Szkolny Konkurs Fizyczny
Dnia 4 czerwca 2013r. odbył się szkolny konkurs fizyczny, w którym wzięło udział osiemnaście osób. Zwycięzcami konkursu zostało czworo uczniów, którzy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
I miejsce Alicja Marczewska - klasa IIA i Michał Dryżałowski –klasa IIB
II miejsce Anna Głowińska – klasa IIC
III miejsce Maciej Paczóski - II C
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Finał szkolnego konkursu chemicznego dla klas 1

7 czerwca w Dzień Chemika odbył się finał szkolnego konkursu chemicznego, w którym wzięło udział osiem najlepszych osób wyłonionych w pierwszym etapie. Uczniowie odpowiadali na pytania jak uczestnicy teleturnieju „1 z 10”. Uczestnikom kibicowali koledzy i koleżanki z klas pierwszych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe. Najlepsi okazali się: Szymon Kalinowski, Maciej Szczepański, Kacper Rosiak - wszyscy z klasy 1c. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Centrum Nauki "Kopernik"

9 kwietnia 2013 uczniowie klasy II A i II C Katolickiego Gimnazjum uczestniczyli
w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Głównym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, w którego laboratoriach - pod okiem specjalistów - uczniowie samodzielnie wykonywali eksperymenty.

Spotkanie z pisarzem Pawłem Olearczykiem
W czwartek pierwszego dnia kalendarzowej wiosny odbyło się spotkanie z młodym pisarzem Pawłem Olearczykiem, autorem książek o tematyce młodzieżowej. W prezentowanych książkach autor analizuje problem wyobcowania w świecie rzeczywistym i złudną próbę odnajdywania się w świecie wirtualnym. Podczas spotkania prezentowane były dwie książki „Nie pytaj mnie o Rose” i „Wszyscy jesteśmy sterowani”. Debiutujący autor musiał wykazać się wielką cierpliwością, gdyż młodzież zasypała go pytaniami. Cóż, nikt nie mówił, że bycie pisarzem jest łatwe…

Światowe Dni Młodzieży. Stacja w Białej Podlaskiej

Uczniowie naszej szkoły włączyli się czynnie w muzyczną oprawę i przebieg XXVIII Dnia Młodzieży. Kilkuset młodych ludzi uczestniczyło 23 marca w diecezjalnych obchodach XXVIII Światowego Dnia Młodzieży, które w tym roku odbyły się jednocześnie w trzech rejonach diecezji. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Idźcie i nauczajcie..”

Bialski Finał Konkursu Biblijnego

5 marca 2013 r. odbył się Finał XIII Konkursu Biblijnego.Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem
„Spotkania z Jezusem w Ewangelii wg św. Marka”. Zwyciężczynią tegorocznego konkursu została Iza Olędzka uczennica klasy IIC naszego gimnazjum. Serdecznie dziękujemy Izie i jej Rodzicom za trud włożony w przygotowanie i gratulujemy sukcesu!

NASI LAUREACI
Zakończyły się tegoroczne konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie Katolickiego Gimnazjum odnieśli sukcesy w naukach humanistycznych. Laureatem Konkursu Języka Angielskiego został Maciej Wojtiuk z klasy III B, tytuł laureatki Konkursu Historycznego uzyskała Alicja Marczewska z klasy II A.
Uczniom, Nauczycielom oraz Rodzicom serdecznie gratulujemy sukcesu!
Wyróżnienie należy się także finalistom Konkursu Fizycznego, którzy z powodzeniem przeszli etap szkolny i okręgowy. Martyna Matwiejuk z klasy III A i Dawid Kuczawski z klasy III B reprezentowali szkołę na etapie wojewódzkim tego konkursu. Dziękujemy Uczniom i Nauczycielom za włożoną w przygotowania pracę.