Nawigacja
Strona główna
Konto szkoły
Patron
Galeria wideo
Zawody sportowe
Zajęcia dodatkowe
Galerie
Kancelaria szkolna
Dzwonki
Szkolne osiągnięcia

Egzamin gimnazjalny
Rodzice uczniów klas I gimnazjum...

... 8 października 2013 roku o godzinie 17.00 odbędzie się w auli spotkanie informacyjne z Dyrektorem i Wicedyrektorem Katolickiego Gimnazjum dotyczące wyników przeprowadzonych diagnoz edukacyjnych.
Od godziny 17.45 przewidziano możliwość rozmów indywidualnych z nauczycielami diagnozującymi.


Wycieczka do Lublina klas II C i II D

10 września klasy II C i II D wraz z wychowawcami i nauczycielem fizyki uczestniczyły w pokazach fizycznych i chemicznych w Instytucie Chemii, a następnie Fizyki UMCS w Lublinie. W atmosferze zabawy i humoru pracownicy naukowi w/w wydziałów prezentowali doświadczenia chemiczne, fizyczne i nietypowe eksperymenty, które na długo pozostaną w pamięci uczniów naszego gimnazjum.
Wycieczkę zakończył spacer po Muzeum Wsi Lubelskiej podczas którego uczniowie mogli podziwiać m.in. Wyżynę Lubelską wraz z ekspozycją dworu średniozamożnego ziemianina z XVIII wieku.


Wyjazd integracyjny
5 września klasy pierwsze naszego gimnazjum brały udział w wyjeździe integracyjnym w Woskrzenicach Małych. Stajnia „Wiosenny Wiatr” zapewniła uczestnikom wiele atrakcji, m.in. jazdę konną, park linowy, karaoke oraz pieczenie kiełbasek. Wyjazd ten pozwolił uczniom klas pierwszych bliżej się poznać i umożliwił sprawdzenie swoich możliwości i umiejętności. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć --> Galeria

Wyniki egzaminu gimnazjalnego w KG - od dziesięciu lat bez zmian!
W bieżącym roku szkolnym Katolickie Gimnazjum po raz dziesiąty osiągnęło najwyższe wyniki egzaminu gimnazjalnego w Białej Podlaskiej.
Z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych uczniowie naszego gimnazjum uzyskali najwyższy dziewiąty stanin, co oznacza, że nasza szkoła znajduje się wśród 4% najlepszych gimnazjów w Polsce.
W rankingu szkół gimnazjalnych województwa lubelskiego szkoła znalazła się po raz kolejny w pierwszej dziesiątce, zajmując odpowiednio szóste miejsce z części humanistycznej i siódme miejsce z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu.
Gratulujemy Uczniom, ich Rodzicom oraz Nauczycielom KG wspaniałych wyników.

Matematyczne sukcesy KG 2012/2013
W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w konkursach matematycznych:
KANGUR MATEMATYCZNY 2013 okazał się sukcesem dla ucznia klasy Ic Macieja Szczepańskiego, który zdobył w nim tytuł laureata. Ponadto Maciej Paczóski z klasy IIc uzyskał bardzo dobry wynik, a wyróżnienia przyznano Danielowi Byszukowi z Ic, Karolinie Domańskiej z Id i Aleksandrze Wilczyńskiej z Ib.
W konkursie ALFIK MATEMATYCZNY 2012 czworo uczniów uzyskało odpowiednio wyniki bardzo dobre i dobre. Weronika Mieleszczuk z klasy Ib i Maciej Szczepański z klasy Ic zajęli 3-cie miejsca w województwie, a Daniel Byszuk z klasy Ic i Karolina Domańska z klasy Id odpowiednio 6-te i 10-te miejsca...

Spływ kajakowy Bugiem klasa IIC
Dnia 18.06.2013r. klasa II C uczestniczyła w spływie kajakowym rzeką Bug od Sławatycz do Kodnia. Uczniowie trasę liczącą 36km pokonali w niecałe 6 godzin. Młodzież także zwiedzała budynek straży granicznej w Sławatyczach, Monaster w Jabłecznej, Bazylikę i Kalwarię w Kodniu i uczestniczyła we mszy świętej następnego dnia.

"Życie i ewolucja gwiazd"
W dniu 14.06.2013r. uczniowie klasy IIIB (Marcin Bieliński, Kamil Podkański, Dawid Kuczawski, Grzegorz Tarasiuk) przedstawili swoim młodszym kolegom prezentację multimedialną z fizyki pt. : „Życie i ewolucja gwiazd”. Ten projekt edukacyjny to pomysł na rozbudzenie zainteresowania uczniów astronomią i na zapoznanie jej z podstawowymi pojęciami astronomicznymi.

Pokazy fizyczne w KG
W dniu 12.06.2013r. w naszej szkole zostały przeprowadzone pokazy doświadczeń z fizyki dla uczniów klas pierwszych. Pokazy były podsumowaniem projektu edukacyjnego realizowanego przez uczniów klasy IIIA (Martyna Matwiejuk, Pola Ziętecka, Agnieszka Jeleń, Dominika Leszczyńska, Konrad Szewczuk, Patryk Miszczuk). Opiekunem projektu była p. A. Chazan

Szkolny Konkurs Fizyczny
Dnia 4 czerwca 2013r. odbył się szkolny konkurs fizyczny, w którym wzięło udział osiemnaście osób. Zwycięzcami konkursu zostało czworo uczniów, którzy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
I miejsce Alicja Marczewska - klasa IIA i Michał Dryżałowski –klasa IIB
II miejsce Anna Głowińska – klasa IIC
III miejsce Maciej Paczóski - II C
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
itv norwid
Przekaż 1%

Fundacja Nasza Szkoła 08-119 Siedlce Sokołowska 172
KRS: 0000147428 NIP: 821-23-11-045 REGON: 712498144
konto: Bank Spółdzielczy w Siedlcach 05 9194 0007 0024 6365 2000 0010
Uwaga! Ważne!
Szanowni rodzice,
od stycznia 2018 r. czesne za ucznia Katolickiego Gimnazjum należy wpłacać na konto KG.
Numer konta: 48 8025 0007 0014 1673 2000 0010
tytułem: imię i nazwisko ucznia, klasa, miesiąc za który dokonywana jest wpłata (np. Jan Nowak, 2c, styczeń)
Kalendarz KG 2018/2019
Dziennik elektroniczny
KSP
Polecamy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło