Nawigacja
Strona główna
Konto szkoły
Patron
Galeria wideo
Zawody sportowe
Zajęcia dodatkowe
Galerie
Kancelaria szkolna
Dzwonki
Szkolne osiągnięcia

Egzamin gimnazjalny
Pod Rozbrykaną Piętnastką
Piętnaście osób wzięło udział w pierwszym etapie Programu Czytelniczego. Cztery uzyskały najwyższe wyniki. Znawcy ,,Drużyny Pierścienia" to Zuzanna Błaszczyk z kl. II B, Maria Czeczelewska z II B, Bartosz Kuc z III C i Maciej Parchomiuk z II B. Gratuluję zwycięzcom i zapraszam wszystkich dotychczasowych i nowych uczestników do lektury drugiego tomu Trylogii. ,,Dwie wieże" już w lutym!
Uczestnicy przystąpili do arcytrudnego testu w poniedziałek, 11grudnia 2017 r. Na szczęście nad losami wyprawy w gąszcz ciekawostek z lektury czuwał niezawodny Obieżyświat, czyli ks. Wojciech, znawca i miłośnik Trylogii Tolkiena. Poziom prac był zróżnicowany, ale to dopiero początek przygody z lekturą. Najlepsi otrzymali szóstki i piątki z języka polskiego. Wszyscy - pozytywne punkty z zachowania. Testowi z lektury towarzyszył cosplay, w którym można było zabłysnąć kreatywnością i fantazją. Zachęcam do śledzenia wiadomości z gazetki ściennej. Będą tam terminy i podpowiedzi do testu. Zapraszam do obejrzenia galerii.

Zaczarowani w Warszawie
,,Czarodziejski flet'' to opera z muzyką Mozarta, którą można podziwiać w Teatrze Wielkim w Warszawie. Uczniowie klas drugich Katolickiego Gimnazjum pod opieką wychowawczyń wybrali się na południowe przedstawienie we wtorek, 5 grudnia. Przed spektaklem zwiedzili teatr, który okazał się wielki nie tylko z nazwy. To miasto w mieście, instytucja zatrudniająca ok. 1000 osób, która ma własny zakład ślusarski, stolarski, szewski i krawiecki. Pracownie malarskie i rzeźbiarskie to już oczywistość. Na jednym ze zdjęć w naszej galerii można zobaczyć ogromnego pluszowego pająka. Inne zdobi fragment napisu BALET wykonanego ze zużytych bucików tancerek. Teatr to miejsce, które nas oczarowało. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do ogrodu świateł w Wilanowie, który także olśnił nas bajkową kolorystyką. Zapraszamy do galerii.

Drużyna Norwida na meczu Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Zmiany w planie 5-6 i 8 grudnia.
Proszę zapoznać się w dzienniku elektronicznym ze zmianami w planie w dniach 5 – 6 oraz 8 grudnia.

Szachy - najlepsi na mistrzostwach

UWAGA! Zmiany w planie lekcji
Proszę zapoznać się w dzienniku elektronicznym ze zmianami w planie
na środę 22 listopada.

Kolejny raz! Zwycięstwo! Najlepsi w Białej!

Gimnazjum w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
W dniu 8 listopada 2017 młodzież naszego gimnazjum, jak co roku uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Głównym celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań naukowych oraz pogłębienie wiedzy uczniów z przedmiotów ścisłych, poprzez uczestnictwo w zajęciach laboratoryjnych (laboratorium fizyczne, biologiczne, chemiczne i robotyczne) oraz zwiedzanie wystaw stałych znajdujących się na terenie CNK. Laboratoria Centrum Nauki Kopernik to miejsce niezwykłe. W kilkuosobowych zespołach, podczas dwugodzinnych sesji i pod czujnym okiem specjalistów uczniowie naszego gimnazjum samodzielnie wykonywali ciekawe i intrygujące doświadczenia, korzystając przy tym z profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego. Przestrzeń każdej z pracowni obejmująca szesnaście dwuosobowych stanowisk daje komfort pracy w małej grupie i możliwość efektywnej interakcji pomiędzy prowadzącymi zajęcia, a uczestnikami. Tematem zajęć laboratoryjnych z chemii były „Analityczne rozterki”, z fizyki „Obudzić Krakena”, z biologii „Pokaż kotku, co masz w środku”, a z robotyki „Pod ciśnieniem”. Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe i inspirujące dla młodzieży. Po blisko sześciu godzinach spędzonych w Centrum Nauki Kopernik wycieczka przeniosła się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczniowie mieli możliwość bliższego poznania historii drugiej wojny światowej.
Obejrzyj galerię

Etap okręgowy konkursów LKO

Przed nami II etap konkursów kuratoryjnych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Wszystkim, którym udało się przebrnąć etap szkolny przypominamy harmonogram:

Konkurs tematyczny:
ortograficzny 22.11.2017 (środa)

Konkursy przedmiotowe:
języka niemieckiego 23.11.2017 (czwartek)
chemiczny 24.11.2017 (piątek)
języka rosyjskiego 28.11.2017 (wtorek)
fizyczny 30.11.2017 (czwartek)
polonistyczny 1.12.2017 (piątek)
języka angielskiego 4.12.2017 (poniedziałek)
matematyczny 5.12.2017 (wtorek)
biologiczny 7.12.2017 (czwartek)
historyczny 8.12.2017 (piątek)

Trzymamy bardzo mocno kciuki i życzymy powodzenia!!!
itv norwid
Przekaż 1%

Fundacja Nasza Szkoła 08-119 Siedlce Sokołowska 172
KRS: 0000147428 NIP: 821-23-11-045 REGON: 712498144
konto: Bank Spółdzielczy w Siedlcach 05 9194 0007 0024 6365 2000 0010
Uwaga! Ważne!
Szanowni rodzice,
od stycznia 2018 r. czesne za ucznia Katolickiego Gimnazjum należy wpłacać na konto KG.
Numer konta: 48 8025 0007 0014 1673 2000 0010
tytułem: imię i nazwisko ucznia, klasa, miesiąc za który dokonywana jest wpłata (np. Jan Nowak, 2c, styczeń)
Kalendarz KG 2018/2019
Dziennik elektroniczny
KSP
Polecamy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło