W przyszłą środę 15 listopada o godzinie 16.30 odbędą się zebrania informacyjne wychowawców z rodzicami uczniów Katolickiego Gimnazjum.

Po zebraniach z rodzicami istnieje możliwość konsultacji z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

Zmiany w planie 8 listopada
UWAGA!
We środę 8 listopada w związku z wycieczką klas III KG będzie obowiązywał zmieniony plan zajęć. Proszę zapoznać się ze zmianami. ---> PLAN

Podsumowanie I etapu konkursów LKO
Informujemy, że w naszej szkole zakończył się szkolny etap konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 70 osób!!!
Rekordziści będą reprezentowali szkołę w czterech, a nawet…. sześciu konkursach m.in. polonistycznym (10 osób), ortograficznym (9 osób), historycznym (6 osób), biologicznym (1 osoba), chemicznym (4 osoby), matematycznym (9 osób), fizycznym (6 osób), j. angielskiego (22 osoby), j. niemieckiego (2 osoby) i j. rosyjskiego (1 osoba).
Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach.
Gratulujemy sukcesów i trzymamy mocno kciuki za tych, którym udało się zdobyć wymarzony wynik 24 punktów i powyżej!

Kochamy zwierzęta
Zakończyła się prowadzona przez klasę VII a KSP akcja zbiórki darów dla schroniska „Azyl”. Przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przynosili produkty niezbędne w codziennej opiece nad psami przebywającymi w schronisku. Zgromadziliśmy kilka kilogramów psiej karmy, koce i zabawki dla czworonogów.
Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!
W poniedziałek 23 października klasa VIIa wraz z wychowawczynią przekazała zebrane dary pracownikom schroniska. W nagrodę uczniowie mogli wyprowadzić psy na spacer. Mimo zimna i deszczu wspólna przechadzka dostarczyła – zarówno młodzieży, jak i zwierzętom – wiele radości.

Organizatorzy akcji przyznawali poszczególnym klasom punkty za przyniesione rzeczy. Oto zestawienie:
I miejsce kl. IV - 59 p.
II miejsce kl. VII a – 58 p.
III miejsce kl. VII b – 6 p.

Gratulujemy zaangażowania w pomoc naszym braciom i siostrom, jak nazywał zwierzęta św. Franciszek z Asyżu.
Punkty zdobyły jeszcze: klasa II b gimnazjum (5 p.) i kl. I szkoły podstawowej (1 p.).
Pozostałych zachęcamy do udziału za rok. Oprac. M. Skorupska-Trocewicz

Wyjście do kina
13 października młodzież klas VII KSP i KG pod opieką wychowawców i nauczycieli obejrzała film stanowiący polsko-brytyjską koprodukcję "Twój Vincent" o życiu, twórczości i śmierci słynnego malarza - Vincenta van Gogha. To pierwszy w historii film pełnometrażowy stworzony w pełni techniką malarską. Najpierw nakręcono do niego zdjęcia z udziałem aktorów, następnie wyświetlano na płótnie pojedyncze kadry, które klatka po klatce odmalowywało grono artystów malarzy-pasjonatów, by stworzyć ujęcie. Do nakręcenia filmu wykorzystano 65 tys. obrazów, namalowanych specjalnie przez 125 malarzy z 20 krajów w tym 65 z Polski. Łącznie artyści zużyli 3 tys. litrów farby.
Nowatorski sposób przedstawienia wielkiego artysty na pewno na wielu zrobił ogromne wrażenie.

Zmiany w planie

Proszę zapoznać się w dzienniku elektronicznym z zastępstwami na poniedziałek 16.10.2017.

Przypominam, że osoby, które zgłosiły chęć uczestnictwa w konkursach przedmiotowych w poniedziałek zgłaszają się do wyznaczonych sal (listy na drzwiach) o godzinie 8.45.

Najbliższe konkursy przemiotowe KG
ETAP SZKOLNY:
historyczny 24.10.2017 (wtorek)
ortograficzny 25.10.2017 (środa)

Projekty edukacyjne 2017/2018
Uczniowie klas III i chętni uczniowie klas II KG mają czas do 10 listopada, aby zgłosić wychowawcy klasy oraz nauczycielowi opiekunowi projektu wybrany temat i zaplanować jego realizację.
Istnieje możliwość uczestniczenia w kilku projektach szkolnych pod warunkiem wskazania - pisemnie! - który z tematów jest realizowany na zaliczenie (będzie oceniony punktami z zachowania, odnotowany na świadectwie ukończenia gimnazjum i w arkuszu ocen).

Regulamin realizacji projektów i przykładową dokumentację można znaleźć w zakładce: Dokumenty szkolne.
Wykaz tematów projektów edukacyjnych na rok szkolny 2017/2018

Samorząd Uczniowski
5 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie KG i KSP oddawali głos na 1 z 8 kandydatów. Bezpośrednio po zakończeniu wyborów dokonano podliczenia głosów i w piątek na Mszy Świętej ogłoszono skład Samorządu Uczniowskiego, wybranego przez uczniów, który w roku szkolnym 2017/2018 wygląda następująco:
Michał Lach (IIIa) przewodniczący KG
Aleksandra Chmiel (VIIb) - przewodnicząca KSP
Aleksandra Koteras (IIc) i Anna Wojtaś (IIIb) - zastępcy
Do SU weszli też w drodze nominacji: Bartosz Kuc i Jonasz Kargulewicz.
Opiekunem SU jest ks. Wojciech Bazan.
Życzymy owocnej współpracy!