Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
W panelu bocznym umieszczony został kalendarz roku szkolnego 2017/2018.
Daty konkursów przedmiotowych zostaną w nim uzupełnione jak tylko pojawi się informacja o konkursach na stronie Kuratorium Oświaty.

Plan lekcji od 25 września
UWAGA!
Od poniedziałku 25 września, nastąpi drobna zmiana planu dotycząca godzin wychowania fizycznego dziewcząt w klasie IVa KSP i klasach III ab KG. Proszę zapoznać się ze zmianami. ---> PLAN

Zmiany zostały oznaczone czerwoną czcionką

Dzień Patrona

Dzień Patrona- 22 września 2017 r.

• godz. 8.45 – zbiórka w kościele pw. Narodzenia NMP przy ul. Brzeskiej,
• godz. 9.00 – msza święta wraz ze ślubowaniem uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej,
• po mszy świętej przejście gimnazjalistów i uczniów klas VII KSP do kina Merkury na Akademię z okazji Dnia Patrona i Jubileuszu 20-lecia KLO. Najmłodsi uczniowie naszych szkół natomiast wraz z wychowawcami wracają do budynku szkoły na filmowe przedpopołudnie.
W tym dniu odwołane są wszystkie zajęcia lekcyjne.

Deklaracja wyboru języka obcego na egzaminie gimnazjalnym
Rodzice uczniów klas III KG proszeni są o zwrot otrzymanych na zebraniu wypełnionych deklaracji wyboru języka obcego nowożytnego do piątku 29 września 2017 r.

Informacje o egzaminie gimnazjalnym, procedurach, przyborach, dostosowaniach można znaleźć na stronie OKE KRAKÓW

Zmiany w planie 11.09
Proszę zapoznać się z zastępstwami na poniedziałek --->>> PLAN 11.09

UWAGA! Niewielkie zmiany w planie lekcji od 11 września 2017 r. --->>> POBIERZ PLAN

Zebranie z rodzicami uczniów KSP i KG odbędzie się 12 września 2017 r.
Rodziców klas III KG zapraszamy o godzinie 16.30,
zaś klasy II KG i rodziców uczniów klas I, IV oraz VII KSP o godzinie 17.00.

Pierwszy dzwonek
Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy 4 września uroczystą Mszą Świętą, na której ksiądz Dyrektor uświadamiał młodzieży jak ważną i istotną rzeczą w życiu każdego człowieka jest obecność innych ludzi. Po Mszy odbyły się spotkania z wychowawcami w wyznaczonych salach.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rok szkolny 2017/2018 w Katolickim Gimnazjum i Katolickiej Szkole Podstawowej rozpoczniemy w poniedziałek 4 września o godz. 9.30 Mszą Świętą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego ul. Kard. S. Wyszyńskiego 53/55.

ODBIÓR PODRĘCZNIKÓW:
Rodziców uczniów klasy I i IV Katolickiej Szkoły Podstawowej zapraszamy po Mszy na spotkanie z wychowawcą połączone z odbiorem podręczników i materiałów ćwiczeniowych oraz zapoznanie z regulaminem ich użytkowania.

Rodzice uczniów pozostałych klas odbierają podręczniki i materiały ćwiczeniowe wg harmonogramu:
o godzinie 17.00 - klasy gimnazjalne II i III
o godzinie 18.00 - klasy VII KSP

W piątek, 8 września o godz. 8.00 podczas Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne uczniom klasy I Katolickiej Szkoły Podstawowej.

Podsumowanie roku szkolnego 2016/2017 w liczbach
5 laureatów i 9 finalistów konkursów przedmiotowych. 7 osób nagrodzonych Złotym Piórem.
Średnia szkoły: 4,57.
Oceny celujące: 457, oceny bardzo dobre: 1036, co daje razem 55% wystawionych ocen.
Liczba uczniów ze świadectwem z czerwonym paskiem 85, co stanowi 43% społeczności uczniowskiej.
Uczniowie ze średnią 4,0 i więcej: 174, co stanowi 88%.

Najlepsza trójka na egzaminie gimnazjalnym:
1. Faustyna Smarzewska 3a 196pkt/201pkt
2. Jakub Orzechowski 3b 195pkt/201pkt
3. Kamila Stasiewicz 3a oraz Agata Magier 3c 194pkt / 201pkt

Najwyższe średnie w szkole:
Agata Magier, 3c śr. 5,82
Orzechowski Jakub, 3b śr. 5,72