Zwycięstwo w konkursie historycznym
Dodane przez wicedyrektor KG dnia 19.03.2018 15:07:28
W dniu 16 marca 2018 r. odbył się finał konkursu historycznego organizowanego przez I LO im. J.I.Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. W finale spotkali się ze sobą uczniowie gimnazjów z terenu miasta i z powiatu. Musieli wykazać się szczegółową znajomością wszystkich zagadnień z historii od starożytności do współczesności. Konkurs składał się z dwóch części, rywalizacji indywidualnej oraz zmagań zespołowych, w których walczyły ze sobą drużyny z poszczególnych szkół w formie konkursu "Jeden z dziesięciu". W konkursie indywidualnym uczniowie Katolickiego Gimnazjum zdobyli 3 miejsca na podium - pierwsze miejsce zajął Mateusz Kasprowicz (III a),drugie Bartosz Kuc (III c) , a trzecie Jan Lewczuk (IIIa). W zmaganiach dwuosobowych drużyn reprezentowali nas Mateusz Kasprowicz i Jan Lewczuk, wygrali turniej drużyn z bardzo dużą przewagą nad rywalami.
Drodzy chłopcy jesteśmy z was wszystkich bardzo dumni. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Oprac. E.Abramowicz