Tu się czyta
Dodane przez KMarczewska dnia 12.06.2018 22:02:30

Uczniowie naszej szkoły lubią czytać i chętnie biorą udział w programach czytelniczych organizowanych przez swoje polonistki. Jeden z nich właśnie się zakończył. Dziewięcioro czytelników ,,Władcy pierścieni" stanęło w szranki w turnieju ,,Jeden z dziewięciu", który odbył się 7 czerwca w naszej szkole. Zwyciężył Bartosz Kuc z IIIC, 2. miejsce zajęła Maria Czeczelewska z IIB, a 3. Patryk Bajkowski z VIIB.
Treść rozszerzona

Uczniowie naszej szkoły lubią czytać i chętnie biorą udział w programach czytelniczych organizowanych przez swoje polonistki. Jeden z nich właśnie się zakończył. Dziewięcioro czytelników ,,Władcy pierścieni" stanęło w szranki w turnieju ,,Jeden z dziewięciu", który odbył się 7 czerwca w naszej szkole. Zwyciężył Bartosz Kuc z IIIC, 2. miejsce zajęła Maria Czeczelewska z IIB, a 3. Patryk Bajkowski z VIIB. Poziom turnieju był bardzo wysoki, a emocje sięgały zenitu. Gratuluję uczestnikom ogromnej wiedzy i dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy za okazaną pomoc. Zwycięzcy - oprócz piątek i szóstek z polskiego - otrzymali pamiątkowe dyplomy, repliki pierścienia władzy i słodycze.
Także czwartoklasiści zakończyli 12 czerwca swój program czytelniczy testem z lektury ,,Koń i jego chłopiec". 18 uczniów IV klasy czytało kolejne części ,,Opowieści z Narnii". Wielu z nich doskonale poznało treść czterech książek napisanych przez C.S. Lewisa. Otrzymali za swoją wiedzę piątki i szóstki z polskiego. Wszyscy zostali nagrodzeni dodatkowymi punktami z zachowania. Jedna książka na miesiąc to wyzwanie, które warto podjąć. Zapraszam do wspólnego czytania w przyszłym roku.